چهارشنبه, ۷ اسفند , ۱۳۹۸
دوشنبه, 12 آذر , 1397ساعت : 5:25 ب.ظکد مطلب: 4393

اعطا ۴ نشان مرغوبیت بین‌المللی به هنرمندان صنایع دستی کاشان

محمد بینوا مسئول حوزه صنایع دستی میراث فرهنگی کاشانکاشان فردا‌ ـ  هنرمندان کاشان موفق به دریافت ۴ نشان مرغوبیت بین‌المللی صنایع دستی در رشته نساجی از یونسکو شدند.

به گزارش ایرنا، سرپرست اداره میراث فرهنگی کاشان دوشنبه ۱۲ آذرماه ۹۷ در محل نمایش‌گاه توان‌مند‌سازی بانوان کاشان در صنایع دستی گفت: «سیف‌الله بینوا» در شَعربافی، «محمد بینوا» و «محمود تمتاجی» در زری‌بافی و «جمشید خداداد» در رشته مخمل نقش برجسته موفق به دریافت نشان مرغوبیت بین‌المللی صنایع دستی شدند.

مهران سرمدیان افزود: این هنرمندان کاشانی بر اساس اعلام نظر و رای نهایی هیات داوران شورای جهانی صنایع دستی در آیین اعطای نشان مرغوبیت بین‌المللی صنایع دستی که در تهران برگزار شد به این موفقیت دست‌یافتند.

سرمدیان با اشاره به نام‌گذاری کاشان به‌عنوان شهر ملی نساجی سنتی افزود: این چهارمین بار است که هنرمندان کاشانی موفق به دریافت نشان بین‌المللی صنایع دستی در چند سال گذشته شده‌اند.

مسئول حوزه صنایع دستی اداره کاشان نیز دریافت نشان مرغوبیت بین‌المللی صنایع دستی را گام موثری در معرفی و شناساندن صنایع دستی و هنرهای سنتی شهرستان ارزیابی کرد.

محمد بینوا گفت: سازندگان و صنعت‌گرانی که موفق به دریافت این مهر و نشان می‌شوند، افزون بر دریافت گواهی یونسکو برای تبلیغ و عرضه محصولات خود، امکان شرکت در کارگاه‌های آموزشی، ارزیابی، بازاریابی، طراحی و ترویج برای آن‌ها فراهم می‌شود.

وی با بیان این‌که هم‌اکنون 52 رشته صنایع دستی در شهرستان کاشان فعال است، افزود: هنرمندان شهرستان کاشان همچنین 12 نشان اصالت یونسکو و 33 نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی را کسب کرده‌اند که از این شمار 32 نشان در رشته نساجی است.

تیرماه ۹۷ کاشان در شورای ملی صنایع دستی به عنوان شهر ملی نساجی سنتی انتخاب شد.

نمایش‌گاه توان‌مندسازی بانوان کاشان با به نمایش‌گاه گذاشتن برخی صنایع دستی بانوان، این خطه از جمله قالی‌بافی، سفال‌گری، گلیم‌بافی و زیلوبافی به مناسبت 135 سالگی تاسیس اتاق بازرگانی کاشان برگزار شده است.

مطالب مرتبط
 • محمد بینوا مسئول حوزه صنایع دستی میراث فرهنگی کاشان

  مدیر مرکز هنرهای دستی میراث فرهنگی کاشان مطرح کرد؛

  کاشان فردا ـ محمد بینوا مدیر مرکز هنرهای دستی میراث فرهنگی کاشان با بیان این‌که اقبال عمومی مردم به صنایع دستی بسیار است گفت: کاشان قطب صنایع دستی است و با وجود قرارگیری در جوار اصفهان اما هنر کاشان جل...

 • ورود قطار گردشگری به کاشان

  کاشان فردا – رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان از ورود قطار گردشگری تهران به کاشان در ۲۳ آبان‌ماه ۹۸ و استقبال از گردشگران ویژه این قطار در ورود به کاشان خبر داد. به گزارش روابط عمومی این اداره مهران س...

 • حریم باغ فین کاشان تعریف و ابلاغ شد

  کاشان فردا – رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان از بازنگری تعیین حریم باغ‌موزه جهانی فین کاشان از سوی وزیر میراث فرهنگی خبر داد. به گزارش روابط عمومی این اداره؛ مهران سرمدیان گفت: بناهاي تاريخي همچون ...

 • دار پارچه‌بافی در دانشگاه کاشان

  کاشان فردا – مدیر گروه صنایع دستی دانشگاه کاشان از راه‌اندازی دو کارگاه آموزشی پارچه‌بافی و جواهرسازی در این دانشگاه خبر داد. محمد غیاثیان اعلام کرد: کارگاه پارچه‌بافی سنتی با مساعدت معاونت اداری مال...

 • سالن غذاخوری خانه مرشدی کاشان

  کاشان فردا – رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان از کسب رتبه نخست خانه مرشدی کاشان بر اساس نظرسنجی وب‌سایت تریپ ادوایزر در سطح کشور خبر داد. به گزارش روابط عمومی‌ این اداره، مهران سرمدیان اعلام کرد: کافه‌رستوران ...

 • بدون دیدگاه
  پاسخی بگذارید

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.