سه شنبه, ۳۰ مهر , ۱۳۹۸
چهارشنبه, 26 دی , 1397ساعت : 2:21 ق.ظکد مطلب: 5006 تعداد بازدید :112 بازدید

فرزند شهید صدقگو:

مسئولیت ما فقط فاتحه‌خواندن بر مزار شهداء نیست

توئیت صادق صدق‌گو کاشان فردا ـ «صادق صدقگو» فرزند جهادگر شهید مرتضی صدقگو و روزنامه‌نگار کاشانی، با انتشار توئیت و متنی در صفحه اینستاگرامش نوشت: «رنج ما از ظاهرسازی “انقلابی‌شده‌های جنگ ندیده” و درد ما حاصل از بهره‌برداری‌ها و سوءاستفاده‌های سیاسی از نام و یاد شهیدان است.

صدق این متن را پس از آن منتشر کرد که برخی از وابستگان و نزدیکان یک طیف سیاسی، به خاطر حضور‌نیافتن اسحاق جهانگیری در گلزار شهدای دارالسلام، از شهداء اظهار شرمندگی کرده بودند.

این فعال رسانه‌ای در ایسنتاگرام خود نوشته است: «رنج ما از ظاهرسازی «انقلابی‌شده‌های جنگ ندیده» و درد ما حاصل از بهره‌برداری‌ها و سوءاستفاده‌های سیاسی از نام و یاد شهیدان است. درد و رنجی که همچون سوهان، روح را می‌خراشد. رنج و دردی که ناشی از رفتارهایی است که در ظاهر به‌نام دفاع از آرمان‌های انقلاب است، اما ابزار معیشتی برای “بر سر سفره آفتابی شده‌ها” شده است.

این رنج و درد ما، سکوی ترقی برای “خاکِ‌جبهه نخورده‌هایِ متواضع!” شده‌است و حربه‌ای همیشگی برای سیاسی‌کاری و هجمه به جناح مقابل.

سوء‌استفاده کاسبان و دلالان میدان عشق، مرثیه‌ای غمبار و جانسوز است.

مرثیه‌ای که بعد از پایان جنگ تحمیلی، شدت گرفت و برخاسته از بهره‌گیری ناجوانمردانه قاعدین کوته‌نظر دیروز، و مدعیان بی‌هنر امروز است.

کسانی که در روزگار حماسه و خون، نام‌شان با نام شهیدان نبود، اما امروز نان‌شان در نام شهیدان است.

همان‌هایی که اسلحه را فقط در دوران خدمت سربازی دیده‌اند و صدای گلوله را هم صرفاً در رزمایش و مانورها شنیده‌اند!»

فرزند شهید صدقگو، سپس خطاب به این منتقدان گفته است: «شما را به همین شهیدان مظلوم آرمیده در گلزار شهدای دارالسلام کاشان قسم می‌دهم که ابزار دیگری برای رسیدن به مطامع و مقاصد سیاسی‌تان برگزینید.

اینهایی که شما ابزار معیشت و دستاویز رقابت‌های سیاسی‌شان نموده‌اید، هنوز برای کسانی که برای استقلال، انسانیت، شرافت و فضیلت مجاهدت ارزش قائلند، حرمت دارند و مقدّسند. این حرمت و قداست را بیش از این نشکنید.»

صدقگو پیش از این یادداشت در توئیتی نوشته بود: «انقلابی‌شده‌های جنگ‌ندیده که مدتی است بر سر سفره آفتابی شده‌اند، با سوء‌استفاده سیاسی و رفتارهای آغشته به ریا، حرمت ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس را شکسته‌اند.

مسئولیت ما (به قول شهید «رضا نادری») «فقط گریه کردن و خواندن فاتحه بر مزار شهدا» نیست. لطفا سقف معیشت خود را بر ستون دیگری استوار سازید!»

انتقادات به حضور نیافتن جهانگیری در گلزار شهدای دارالسلام در حالی مطرح می‌شود که وی از رزمندگان جهادگر و برادر دو شهید است و سفر وی به کاشان یک سفر ضرب‌العجلی و یک‌روزه بوده است.

مطالب مرتبط
 • دیدار رئیس اداره فرهنگ و ارشاد کاشان از مشکات آنلاین

  کاشان فردا – مدیرمسئول پایگاه خبری مشکات آنلاین در دیدار رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان با تحریریه این رسانه گفت: تشکیل تشکلی که رضایت همه اهالی رسانه را به همراه داشته باشد بسیار سخت است. مح...

 • صادق صدقگو

  کاشان فردا – هنوز جوهر تعهّد «مصطفی» در دفتر مدرسه‌ی ما خشک نشده بود، که دوباره از کلاس اخراج شد. همکلاسی بانمک و در عین حال شرورم، در پاسخ به ناظم مدرسه که «تو مگر تعهد ندادی صدای جانور در نیاوری!؟» ...

 • صادق صدقگو

  کاشان فردا – کسانی که دانشجوی او بوده‌اند، یا مشی و مرام وی را می‌شناسند به خوبی می‌دانند که «سید علی ثابت» تخصص‌محور است و نگاهی متعهدانه بر حوزۀ تخصصی خود دارد. نگاهی که از پرورش دانشجو تا اجرا...

 • صادق صدقگو

  کاشان فردا – تعریف «قانون» یا حاکمیت آن در افکار عمومی، نیازی به توضیح و تشریح ندارد. مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها که به‌عنوان میانجی در پیوندهای اجتماعی بین مردم عمل کرده و تنظیم‌کننده رفتار انسان‌هاست، قان...

 • صادق صدقگو

  کاشان فردا – آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی نماینده مردم استان اصفهان در مجلس خبرگان، و امام جمعه موقت اصفهان در خطبه‌های نمازجمعه اصفهان گفته‌اند: «مدیریت چهارباغ در جشن‌های خود، با برگزاری کنسرت ...

 • بدون دیدگاه
  پاسخی بگذارید

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.