دوشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۹
یکشنبه, 7 بهمن , 1397ساعت : 8:15 ق.ظکد مطلب: 5314

تنگ شدن حصار «چهل‌حصاران» در روزهای سرد

ابوالفضل ساروقیان مدیر منطقه ۴ شهرداری کاشانکاشان فردا – اکرم باقری/ ورودی‌های پارک چهل حصاران کاشان در ایام غیرتعطیل زمستان بسته می‌شود و فقط نیروهای انتظامات پارک حق ورود به آن‌را دارند.

«ابوالفضل ساروقیان» مدیر منطقه ۴ شهرداری کاشان در گفت‌وگو با کاشان فردا گفت: این طرح برای تامین امنیت پارک چهل‌حصاران اجرا می‌شود و بر اساس آن در ایام غیرتعطیل زمستان، فقط نیروهای حفاظت و بوستان‌بان‌ها حق ورود به محوطه پارک را دارند.

بر اساس شنیده‌ها هفته پیش، دو نفر از پارک‌بانان این پارک و پارک «بزرگ شهر» در درگیری با چند  شبگرد ناشناس زخمی شدند.

پارک چهل‌حصاران بیرون از محدوده شهری است، و در ایام سرد سال به‌دلیل استقبال کم شهروندان، به محل مناسبی برای سوء‌استفاده برخی از افراد تبدیل شده است.

ساروقیان از شهروندان کاشانی خواست در این ایام، از پارک بزرگ شهر استفاده کنند.

او گفت: پارک بزرگ شهر از امکانات بیشتری برخوردار است و تعداد نیروهای شهرداری در آن بیشتر و قابل کنترل است.

مدیر منطقه ۴ شهرداری کاشان، از بوستان‌بانان هم خواست به جای درگیری با افراد ناشناس، با کلانتری تماس بگیرند تا جانشان به خطر نیفتد.

وی در پاسخ به این پرسش که:چه راه‌کاری را برای محافظت از بوستان‌بان‌ها دارید: گفت از عوامل کلانتری ۱۴ناجی‌آباد خواسته‌شده آموزش‌های لازم را به نیروهای انتظامات منطقه ۴ بدهند و در صورت بروز هرگونه مشکل، عوامل کلانتری بوستان‌بان‌ها را یاری می‌کنند.

وی افزود: انتظامات پارک در صورتی که مورد خلاف امنیتی دیدند، تنها به تذکر بسنده کنند اگر این تذکر تاثیری نداشت و به بحث امنیتی کشیده شد، فقط با کلانتری تماس گرفته و محل را ترک کنند.

ساروقیان تصریح کرد: در صورت هرگونه برخورد فیزیکی و بروز حادثه از سوی بوستان‌بانان، شهرداری نمی‌تواند «آن‌گونه که لازم است» از نیروهایش حمایت کنید.

مدیر منطقه ۴ شهرداری کاشان تلاش بوستان‌بان‌ها برای حفظ امنیت را «قابل تقدیر» دانست و گفت: شرایط کاری آنان سخت است؛ اما لازمه‌ی کار مامور انتظامات، مواجهه با این‌گونه موارد است.

او گفت: شهرداری ماموران انتظامات را آموزش داده تا هنگام روبه‌روشدن با ارازل و اوباش، به کسی آسیب و گزندی نرسد و بتوانند شرایط را هم کنترل کنند.

مطالب مرتبط
 • احداث بوستان ۲ هزار متر مربعی در شهرک امیرالمومنین

  کاشان فردا – مدیر منطقه چهار شهرداری  از احداث بوستان جدیدی در خیابان امیرالمومنین(ع)، خبر داد ابوالفضل ساروقیان افزود: این بوستان در کوچه ذوالفقار ۳۶ اواسط شبکه ۲۴ متری جانمایی شده و با مساحتی به میزان ۲...

 • تلفیق اتوبوسرانی و تاکسیرانی کاشان

  کاشان فردا – بر اساس ابلاغیه وزارت کشور با تلفیق سازمان اتوبوس‌رانی و تاکسی‌رانی در شهرستان‌ها فعالیت سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری‌ها آغاز شد. در کاشان همزمان با آغاز فعالیت این سازمان، ...

 • نشست شهردار با معتمدین محلی شهرک خاتم‌الانبیا کاشان

  کاشان فردا – با مشورت معتمدین محلی، بوستان دوم در شهرک خاتم‌الانبیا گشایش می‌یابد. در دومین نشست اهالی شهرک خاتم‌الانبیا با شهردار کاشان و مسئولین منطقه چهار شهرداری در سال 98 ابوالفضل ساروقیان مد...

 • ابوالفضل ساروقیان مدیر منطقه ۴ شهرداری کاشان

  مناسب‌سازی محیط شهری برای شهروندان با ویژگی‌های خاص؛

  کاشان فردا – مدیر منطقه چهار شهرداری کاشان، بهره‌برداری از بوستان ویژه نابینایان کاشان را از نخستین گام‌های برداشته‌شده برای مناسب‌سازی محیط شهری و فضاهای عمومی برای شهروندان با ویژگی‌های خاص در کاش...

 • ملیحه‌سادات بهشتی‌نژاد هستم مسئول کتاب‌خانه عمومی علی ابن امام محمد باقر (ع) فین

  مسئول کتاب‌خانه علی ابن محمد باقر (ع):

  کاشان فردا – به مناسبت سال‌روز تاسیس نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور، عامرنیوز با مسئول کتاب‌خانه عمومی علی ابن امام محمد باقر (ع) گفت‌وگو کرده که کاشان فردا آن‌را بازنشر می‌کند: خودتان را معرفی بفرم...

 • بدون دیدگاه
  پاسخی بگذارید

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.