چهارشنبه 21 فروردین 1398کد مطلب: 7906

1.3 تن مواد خوراکی فاسد در آران و بیدگل معدوم شدکاشان فردا – مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل از کشف، جمع‌آوری و از بین‌بردن 1.3 تن مواد خوراکی فاسد و تاریخ مصرف گذشته از آغاز طرح سلامت نوروزی 1398 تا کنون در این شهرستان خبر داد.

علی اعتصام سه‌شنبه ۲۰ فروردین‌ماه به ایرنا گفت: مواد غذایی معدوم‌شده شامل 900 کیلوگرم آبلیموی فاسد خانگی و بقیه گوشت قرمز، مرغ، شیرینی و انواع مواد غذایی بود که از فروشگاه‌ها و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در این شهرستان جمع‌آوری شده‌بود.

اعتصام افزود: همچنین از آغاز طرح سلامت نوروزی تا کنون بیش از 953 مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، 195 مورد بازدید از اماکن عمومی و 506 مورد کلرسنجی آب آشامیدنی صورت گرفته است.

وی اضافه‌کرد: بیش از 200 کارت سلامت و 28 اخطاریه بهداشتی نیز در این مدت صادر شد و 37 مورد نمونه‌برداری مواد غذایی، 93 مورد نمونه‌برداری آب آشامیدنی برای آزمایشات میکروبی، سه اخطار تعطیل، معرفی سه پرونده تخلف بهداشتی به مرجع قضائی و برگزاری 9 جلسه آموزشی از دیگر اقدام های انجام شده بود.

مسوول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل توصیه کرد: مصرف‌کنندگان مواد خوراکی هنگام خرید به تاریخ تولید و انقضا توجه کرده و در صورت مشاهده عرضه محصولات تاریخ مصرف گذشته یا غیربهداشتی، موضوع را به شماره 190 سامانه مدیریت ارتباطات مردمی گزارش دهند.

لینک کوتاه این مطلب:
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.