یکشنبه 15 اردیبهشت 1398کد مطلب: 8796

در مراسم گرامیداشت روز معلم در دافوس مطرح شد؛

عباسعلی منصوری نماینده دوره نهم مجلس از حوزه کاشان و آران و بیدگلکاشان فردا – امیر سرتیپ دوم ستاد عباسعلی منصوری  در مراسم گرامی‌داشت روز معلم که شنبه ۱۴ اردیبهشت‌ماه در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش برگزار شد، به ذکر خاطره‌ای از هنگام ورودش به ارتش پرداخت.

منصوری گفت: ۳۹ سال پیش هنگامی که وارد ارتش شدم، اندکی دودل بودم. ابتدای پیروزی انقلاب بود و می‌خواستم در جایی خدمت کنم که مفید باشم. سرانجام در آزمون‌های استخدامی ارتش قبول و دانشجوی دانشکده افسری ارتش شدم.

لباس‌های نظامی را پنج‌شنبه به ما دادند و قرار شد که ما از شنبه کار خود را در ارتش آغاز کنیم. به‌خاطر تردید‌هایی که داشتم،شنبه به پادگان نرفتم و بالاخره دو سه روز بعد در پادگان حاضر شدم. هنگام ورودم به آسایشگاه، دیدم که تمام تخت‌های آسایش‌گاه پر هستند و جا برای من نبود.

یک لحظه دیدم که طبقه بالای آخرین تخت آسایش‌گاه خالی است. حقیقتش را بخواهید کمی از طبقه بالای تخت ترس داشتم. وقتی دانشجوی افسری تازه‌وارد که در تخت پایین بود شرایط من را دید، با خوش‌رویی و ادبی مثال‌زدنی، جای خودش را به من داد و خودش به طبقه دوم تختخواب رفت. آن دانشجوی افسری، امروز جانشین فرماندهی کل ارتش شده است؛ امیر «محمدحسین دادرس»؛ فردی که در ماندن و پیشرفت من در ارتش نقشی بسیار مهم ایفا کرد.

عباسعلی منصوری وابسته نظامی سفارت ایران در عربستان
امیر سرتیپ دوم ستاد «عباسعلی منصوری آرانی»
دانش‌آموخته دانشگاه افسری امام علی (ع) و دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش است و دوره دکتری حرفه‌ای دانشگاه عالی دفاع ملی را نیز پشت سر گذاشته است.

ریاست بازرسی نیروی زمینی، معاونت اطلاعات ارتش، وابسته نظامی ارتش در عربستان سعودی، فرماندهی دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش، ریاست هیئت مدیره سازمان اتکا، عضویت در هیئت مدیره هُلدینگ غدیر و نمایندگی مردم کاشان و اران و بیدگل در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، از جمله مسئولیت‌های امیر منصوری تا امروز محسوب می‌شود.

لینک کوتاه این مطلب:
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.