چهارشنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۹
شنبه, 18 خرداد , 1398ساعت : 7:18 ب.ظکد مطلب: 9646

استیضاح رای نیاورد/ ابریشمی‌راد شهردار کاشان ماند

سعید ابریشمی‌راد در شورای شهر در تبیین طرح پارک حاشیه‌ایکاشان فردا – با آبستراکسیون گروه اقلیت شورای شهر کاشان، نشست شورای اسلامی از رسمیت افتاد و استیضاح شهردار کاشان هم رای نیاورد و سعید ابریشمی‌راد کماکان شهردار کاشان ماند.

به گزارش اهل کاشانم، یک‌صدوششمین نشست رسمی شورای شهر کاشان، صبح شنبه ۱۸ خردادماه با حضور 9 عضو شورا آغاز شد که به دلیل اختلافات بین اعضا درباره پروژه زیرگذر مدخل‌شهر و ترک جلسه توسط چهار عضو شورا بدون نتیجه به پایان رسید.

بیشتر بخواینم:
+ زیرگذر اجرا می‌شود و روسیاهی به سنگ‌اندازان خواهد ماند

در این نشست ابتدا نامه‌های واصله توسط اعضای شورای شهر بررسی و گزارش رؤسای کمیسیون‌های شورا ارائه شد و در ادامه درباره تصمیم‌گیری موضوع نشست گذشته مرتبط با پروژه زیرگذر مدخل شهر بحث شد که در نهایت به دلیل قانع‌نشدن اعضا سوال‌کننده از شهردار کاشان، این نشست به صورت استیضاح شهردار برگزار شد.

هر چند در این نشست «سعید ابریشمی‌راد» شهردار کاشان حضور نداشت، ولی پنج عضو شورا به وی رای عدم اعتماد دادند و چهار عضو دیگر شورا با اعلام قانونی‌نبودن جلسه در این رای‌گیری شرکت نکردند.

بر اساس قانون برکناری شهردار نیازمند دو سوم آرا یا شش رای از اعضای شورا است که به‌دلیل به حد نصاب نرسیدن آرا استیضاح، سعید ابریشم‌ راد همچنان در مسئولیت شهردار کاشان باقی خواهد ماند.

در ادامه نشست علنی شورای شهر موضوعات مرتبط با شرکت آذرپاک بررسی شد و پس از آن مجددا اعضا درباره پروژه زیرگذر مدخل شهر بحث و گفت‌وگو کردند که «علی هاشمی‌طاهری» پیشنهاد رای‌گیری برای اخذ مصوبه توقف پروژه زیرگذر مدخل شهر تا زمانی که نظر کارشناسان عالی داده نشده را ارائه کرد که با مخالف چهار عضو شورا مواجه شد و با ترک صحن علنی توسط آن‌ها جلسه شورای شهر از رسمیت افتاد.

«حسینعلی وکیل»، «مجید شمس»، «مصطفی کردمیل» و «علیرضا پورعسگری» چهار عضو شورای شهر کاشان بودند که با اعلام قانونی‌نبودن این جلسه و در اقدامی اعتراضی صحن علنی شورا را ترک کردند تا این نشست بدون نتیجه یا مصوبه‌ای به پایان برسد.

علی رسول‌زاده، رئیس شورای شهر کاشان روند برگزاری این جلسه را مطابق قانون دانست و افزود: با توجه به ترک جلسه توسط چهار عضو شورا و از رسمیت‌افتادن آن نتیجه این نشست از طریق استانداری اصفهان یا فرماندار کاشان پیگیری خواهد شد.

مطالب مرتبط
 • پروژه زیرگذر کاشان

  کاشان فردا – سرپرست کارگاه پروژه زیرگذر غیرهمسطح کاشان گفت: پیش‌بینی می‌کنیم این پروژه با حمایت قاطع شورای محترم اسلامی شهر و شهردارِ پیگیر کاشان، خرداد ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد. به گزارش کاشان آ...

 • سعید ابریشمی‌راد شهردار کاشان

  شهردار کاشان در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

  کاشان فردا – شهردار کاشان ضمن اشاره به تایید نقشه معماری پارکینگ چارسو از میان چند گزینه پیشنهادی گفت: پارکینگ چارسو کاشان تمامی مجوزهای لازم را اخذ کرده است. به گزارش تسنیم، سعید ابریشمی‌راد بعد از ...

 • سعید ابریشمی‌راد شهردار کاشان

  ابریشمی‌راد شهردار کاشان:

  کاشان فردا – شهردار کاشان بن‌بست ۲۶ ساله آزادسازی محور فین را تلخ و آزاردهنده توصیف کرد. سعید ابریشمی‌راد در دیدار با مسئول امور بازرسی شهرستان کاشان که به مناسبت هفته قوه قضائیه صورت گرفت، حجم بالا...

 • شهرداری کاشان

  با حکم شهردار کاشان صورت گرفت؛

  کاشان فردا – شهردار کاشان با صدور احکام جداگانه‌ای سرپرستان جدیدی در معاونت‌ها، سازمان‌ها، و مناطق پنج‌گانه شهرداری کاشان منصوب و معرفی کرد. به گزارش شهرداری کاشان سرپرستان جدید در معاونت‌ها، سازمان‌ها...

 • نخستین نشست شورای شهر کاشان در سال ۹۹

  شهردار کاشان مطرح کرد؛

  کاشان فردا – شهردار کاشان با تأکید بر عملکرد افتخارآمیز شهرداری در سال ۹۸ نسبت به دوران تاسیس بلدیه کاشان تا کنون گفت: سال ۹۸ برای ما یک سال درآمدی فوق‌العاده در خصوص تحقق بودجه بود. سعید ابریشمی...

 • بدون دیدگاه
  پاسخی بگذارید

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.