پنج‌شنبه 23 خرداد 1398کد مطلب: 9796

یک کارگاه صنعتی در شهرستان آران و بیدگلکاشان فردا – رئیس اداره حفاظت محیط زیست آران و بیدگل گفت: خروج کارگاه‌های صنعتی مزاحم از محدوده قانونی شهر، اولویت نخست اداره حفاظت محیط زیست است.

به گزارش ایسنا اللهیار دولتخواه اظهار کرد: با توجه به شعار سال مبنی بر «کاهش آلاینده‌ها و پسماندها، آسمان آبی و زمین سبز» باید با جدیت بیشتری دنبال خروج کارگاه‌های صنعتی از شهر و رفتن این کارگاه‌ها به بیرون از بافت داخلی شهر باشیم.

وی افزود: مشکل دیگر ما بحث رهاسازی نخاله و مصالح ساختمانی در محیط شهر از سوی شهروندان است. البته با دریافت مجوز مکانی برای تخلیه نخاله و مصالح ساختمانی از سوی شهرداری به مرور شاهد کاهش این مشکل خواهیم بود.

دولتخواه تصریح کرد: اهم اهداف ما در اداره افزایش آگاهی، آموزش و فرهنگ‌سازی توسط اداره و انجمن‌های مردمی دوستدار محیط زیست و افراد تأثیرگذار در فرهنگ و محیط‌زیست است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آران و بیدگل افزود: تخلیه فاضلاب توسط تانکرهای حمل فاضلاب در مکان‌های غیرمجاز مشکل بعدی است که مقرر شد شهرداری‌های کاشان و آران و بیدگل برای مدیریت این مسئله مهم اقدام مؤثری انجام دهند.

وی گفت: محیط‌زیست سرمایه معنوی هر شهر و روستایی است که وقتی دچار چالش و مشکل شد، همه اعضای آن دچار مشکل می‌شوند و باید در حفظ و حراست آن همه فعال و کوشا باشند تا سرمایه‌های گران‌بهای خدادادی به راحتی و با اشتباه عده‌ای ارزان از دست نرود.

کاشان فردا را در اینستاگرام دنبال کنیم:   https://www.instagram.com/kashanefarda.ir

لینک کوتاه این مطلب:
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.