جمعه 24 خرداد 1398کد مطلب: 9853

رئيس شورای شهر خمینی‌شهر و شورای استان:

عبدالله کیانی رئیس شورای شهر خمینی شهر و رئیس شورای استان اصفهانکاشان فردا ـ عبدالله کیانی رئیس شورای اسلامی استان اصفهان در نشست امرور شورای ترافیک استان که با موضوع احداث زیرگذر مدخل شهر در فرمانداری کاشان برگزار شد گفت: در مورد این طرح و نقش آن در توسعه کاشان، با توجه توضیحات مشاور در نشست امروز و با در نظر گرفتن این‌که ایشان از مشاورین زبده و قدر کشور هم هستند، جمع‌بندی، جمع‌بندی خوبی بود.

کیانی به مشکات آنلاین گفت: نیاز به طرح زیرگذر در کاشان وجود دارد، اما اختلافاتی بین بعضی از اعضای شورا وجود دارد که لازم است در مورد آن بحث تخصصی شود. بعضی از دوستان سؤالات و ابهاماتی داشتند که این‌ها را باید مشاور با توجه به بررسی‌های جامعی که انجام داده، پاسخ بدهد.

وی افزود: در حال حاضر مقرر شد که ظرف یک هفته، کل سؤالات اعضای شورای شهر و سایر کسانی که روی این طرح انتقاد داشتند مثل پلیس راهور به‌صورت مکتوب ارسال شود تا بررسی‌ها انجام‌شده و دوباره نشست شورای ترافیک برگزار شود.

بیشتر بخوانیم:
+ پروژه زیرگذر کاشان پشتوانه قانونی دارد
+ تصویب زیرگذر به هفته آینده موکول شد

رئیس شورای اسلامی استان اصفهان افزود: با جمع‌بندی بنده و با توجه به تجاربی که در زمینهٔ مدیریت شهری دارم، این پروژه، طرح درستی بوده، نظر بنده این است که طرح اجرای زیرگذر برای کاشان، طرح خوبی است. البته شاید نقاط ضعفی هم داشته باشد ولی شاکله طرح و وجودش و اجرای آن طبق گزارشی که داده‌اند مثبت است. در این میان عده‌ای هم دغدغه دارند که امید است با پاسخ روشنی که مشاور می‌دهد، حل شود.

کیانی در پاسخ به این سؤال که آیا مخالفت فعلی اعضای شورای شهر مبنای کارشناسی دارد گفت: این موضوع باید بررسی شود. بحث‌هایی که داشتند، کارشناسی بود و باید پاسخ کارشناسی داده شود. مشاور قرار شد سؤالات را به‌صورت مکتوب بگیرد و پاسخ بدهد.

رئیس شورای شهر خمینی‌شهر ضمن اشاره به صحبت‌های رئیس شورای شهر کاشان که گفته بود در صورتی سؤال خواهد پرسید که طرح متوقف شود، گفت: شورای ترافیک در کارهای اجرایی دخالت نمی‌کند و تنها در مورد بحث‌های فنی طرح نظر می‌دهد. بنابراین در مورد این‌که الآن بخواهند طرح را اجرا کنند یا نکنند، شهردار و شورای شهر باید خودشان به توافق برسند و شورای ترافیک در این‌ باره نظر نمی‌دهد.

کیانی با بیان این‌که برای نخستین‌‌بار است که این طرح در شورای ترافیک استان مورد بررسی قرار می‌گیرد، گفت: قبلاً این طرح در شورای ترافیک شهرستان تصویب شده و نه در شورای استان. پیش‌ از این کل طرح‌های داخل شهرستان را خود شهرستان تصویب می‌کرد، اما بعداً قانون آمد که باید طرح‌های بزرگ و زیربنایی در شورای ترافیک استان تصویب شود و غیر از شورای شهرستان، شورای عالی استان هم باید در مورد ترافیکش نظر بدهد.

لینک کوتاه این مطلب:
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.