چهارشنبه 29 خرداد 1398کد مطلب: 10207

شهید مطهریکاشان فردا – فرارو متنی از شهید مطهری را منتشر کرده است که به موضوع ازدواج دوم پرداخته و آن را از منظر دینی مردود می‌شمارد.

در این متن آمده است:
در فقه اسلامی می‌گویند: «اگر بیم داری که استعمال آب برای بدنت زیان دارد وضو نگیر، اگر بیم داری که روزه برایت زیان دارد روزه نگیر. این دو دستور در فقه اسلامی رسیده است. شما افراد بسیاری را می‌بینید که می‌پرسند: می‌ترسم آب برایم زیان داشته باشد، وضو بگیرم یا نگیرم؟ می‌ترسم روزه برایم ضرر داشته باشد، روزه بگیرم یا نگیرم؟ البته این پرسش‌ها، پرسش‌های درستی است. چنین اشخاصی نباید وضو بسازند و نباید روزه بگیرند.

بیشتر بخوانیم:
+ کتاب حِیَل‌النساء

ولی نصّ قرآن کریم است که “اگر بیم دارید که نتوانید میان زنان خود به عدالت رفتار کنید، یک زن بیشتر نگیرید.” با این حال آیا شما در عمر از یک نفر شنیده‌اید که بگوید: می‌خواهم زن دوم بگیرم اما بیم دارم که رعایت عدالت و مساوات میان آن‌ها نکنم، بگیرم یا نگیرم؟ من که نشنیده‌ام. حتماً شما هم نشنیده‌اید.

سهل است، مردم ما با علم و تصمیم این‌که به عدالت رفتار نکنند، زنان متعدد می‌گیرند و این کار را به نام اسلام و زیر سرپوش اسلامی انجام می‌دهند. این‌ها هستند که با عمل ناهنجار خود اسلام را بدنام می‌کنند.

استاد مطهری، نظام حقوق زن در اسلام، ص ۳۵۲

لینک کوتاه این مطلب:
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.