جمعه 7 تیر 1398کد مطلب: 10516

در نشست تخصصی پایگاه‌ جهانی باغ ایرانی مطرح شد؛

دومین نشست تخصصی پایگاه‌های میراث‌جهانی قنات و باغ ایرانی در کاخ گلستانکاشان فردا – دومین نشست تخصصی پایگاه‌های میراث‌جهانی قنات و باغ ایرانی با حضور اعضای هیئت راهبردی، مشاوران و صاحب‌نظران و متخصصان حوزه‌های مرتبط، علاقه‌مندان و دانشجویان در محل پایگاه واقع در کاخ گلستان برگزار شد.

به گزارش عامرنیوز موضوع  نشست، سامان‌دهی درختان و فضای سبز باغ فین کاشان و همچنین عملکرد پایگاه میراث جهانی قنات ابراهیم‌آباد اراک در راستای ظرفیت‌سازی جوامع محلی بود.

بیشتر بخوانیم:
+ آزمایشگاه حفاظت و مرمت موزه ملی باغ فین کاشان گشایش یافت
+ نجات‌بخشی درختان باغ فین و سامان‌دهی فضای سبز باغ

در این نشست سامان‌دهی باغ فین از منظر آسیب‌شناسی فضای سبز و درختان، مرمت درختان آسیب‌دیده، مبارزه با حشرات چوب‌خوار و کاشت صدها اصله درخت میوه، چنار و سرو و گیاهان زینتی مورد بررسی و نقد قرار گرفت.

مشاوران حوزه‌های مختلف باغ و فضای سبز فین با ارائه عملکرد خود به تشریح مسائل پرداخته و به این نتیجه رسیدند که هم‌اکنون باغ فین در وضعیت مطلوبی به سر می‌برد و چنان‌چه براساس این کیفیت علمی و اجرایی ارائه شده، اقدامات صورت گیرد، در سال‌های آتی می‌تواند به عنوان الگوی مناسب سامان‌دهی باغ‌ها در کشور معرفی شود.

بخش دوم نشست، به بررسی عملکرد پایگاه میراث جهانی قنات ابراهیم آباد اراک در راستای ظرفیت سازی جوامع محلی با توضیحات مدیر پایگاه اختصاص یافت.

لینک کوتاه این مطلب:
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.