جمعه 28 تیر 1398کد مطلب: 11147

عضو شورای شهر همدان مطرح کرد؛

رضوان سلماسی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر همدانکاشان فردا – نشست هم‌اندیشی مدیران شهری کاشان با جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و فعالان حوزه بافت تاریخی و فرهنگی گردشگری همدان به میزبانی کاشان برگزار شد.

رضوان سلماسی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتمتاعی شورای شهر همدان در این نشست، الگوی مدیریت مشارکتی و استفاده از ظرفیت معتمدین محلی را در رفع بسیاری از چالش‌های مدیریت شهری موثر دانست و گفت: نگرش مبتنی بر این نوع مدیریت یعنی نگاه محله‌محور و استفاده از توان مردمی در اداره شهر که توسط شهرداری کاشان اجرا می‌شود، می‌تواند الگوی مناسبی برای مدیران شهر همدان نیز باشد.

وی همچنین از پیشنهاد مدیر گردشگری شهرداری کاشان مبنی بر خواهرخواندگی و برگزاری هفته‌های فرهنگی مشترک استقبال و بیان کرد: علاوه بر این اتفاقات مشترک فرهنگی، سرمایه‌گذاری‌های مشترک نیز می‌تواند در دستور کار این دو شهر نزدیک از لحاظ فرهنگی و تاریخی قرار گیرد.

مسعود ملکی رئیس کمیته گردشگری شورای شهر همدان، در این نشست تپه‌های سیلک را به تنهایی یک تاریخ خواند و با اشاره به تلاش‌ها برای حفظ این اصالت و تاریخ گفت: کاشان و مردمانش به این باور رسیده اند که بافت‌های کهن باید زنده بماند و به مفهوم چندگانه خانه ایرانی به عنوان خانه‌ای امن پی برده‌اند.

عضو کمیته گردشگری شهرداری و کارشناس معماری سازمان عمران و باز آفرینی همدان نیز با اشاره به این‌که در شهرش بافت‌های متمرکز تقریبا از دست رفته‌اند عنوان کرد: بازار قدیمی همدان فقط این تمرکز را دارد و ‌بقیه بیشتر به صورت تک بنا است.

محمدطاهر طاهری، سفر به کاشان را در حقیقت کلاس درسی برای آموختن دانست و گفت: کاشانی‌ها چندین قدم در مبحث حفظ و مرمت خانه‌های تاریخی جلوترند و ما نیز امیدواریم با انتقال این تجربیات گامی ارزشمند در این زمینه برداریم.

لینک کوتاه این مطلب:
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.