سه‌شنبه 1 مرداد 1398کد مطلب: 11265

رئیس اداره بهزیستی کاشان:

ام‌البنین متقی رئیس اداره بهزیستی کاشانکاشان فردا – رئیس اداره بهزیستی کاشان گفت: بهزیستی کاشان تمامی مددجویان معلول را می‌تواند تحت پوشش خدمات خود قرار دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، ام‌البنین متقی‌نژاد ظهر یک‌شنبه در جمع خبرنگاران با بیان این‌که اداره بهزیستی کاشان در سه واحد تخصصی و دو واحد عمومی فعالیت دارد، اظهار داشت: واحدهای تخصصی ما شامل توان‌بخشی، اجتماعی و پیشگیری و واحدهای عمومی ما نیز شامل واحد پشتیبانی و واحد مشارکت‌های مردمی است به نحوی که در واحد اجتماعی چهار دفتر شبه خانواده، کودکان، زنان و خانواده و دفتر آسیب‌های اجتماعی فعالیت دارند.

وی با بیان این‌که در واحد پیشگیری چهار دفتر مشاوره، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، پیشگیری از معلولیت و اعتیاد فعالیت دارد، افزود: در واحد توانبخشی خدمات مختلفی ارائه می‌شود به نحوی که کمک هزینه تهیه وسایل مورد نیاز، مناسب‌سازی منازل معلولان، کمک‌هزینه پانسمان و سونداژ بیماران ضایعه نخاعی، کمک‌های موردی درمان و غیره پرداخت می‌شود.

رئیس اداره بهزیستی کاشان با بیان این‌که ۱۴ مرکز غیردولتی در حوزه توان‌بخشی کاشان فعالیت دارند، ابراز داشت: از این تعداد مراکز غیردولتی ۱۰ مرکز روزانه و چهار مرکز به صورت شبانه‌روزی فعالیت دارند و خوشبختانه در کاشان تمامی معلولان می‌توانند تحت پوشش حمایت مراکز تحت نظارت بهزیستی قرار بگیرند.

وی از فعالیت چهار مرکز شبه خانواده در کاشان خبر داد و گفت: این مراکز توسط خیران کاشانی پشتیبانی می‌شود و مددجویان می‌توانند با حضور در این مراکز خیریه از خدمات ارائه شده توسط آن‌ها استفاده کنند.

متقی‌نژاد با بیان این‌که ۲۹ مهدکودک تحت نظارت بهزیستی کاشان فعالیت دارند، افزود: دو مهدکودک نیز در شهریورماه سال جاری افتتاح می‌شود و کار خود را برای سال تحصیلی جدید آغاز می‌کنند و این دو مهدکودک نمونه‌هایی از بهترین و ایمن‌ترین مهدهای کودک کاشان به شمار می‌رود.

لینک کوتاه این مطلب:
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.