جمعه, ۴ بهمن , ۱۳۹۸
سه شنبه, 22 مرداد , 1398ساعت : 7:39 ب.ظکد مطلب: 11784

ایجاد کلینیک گیاه‌پزشکی شهرداری کاشان

ایجاد کلینیک گیاه‌پزشکی شهرداری کاشانکاشان فردا _ مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کاشان گفت: کلینیک گیاه‌پزشکی شهرداری برای پایش سلامت گیاهان فضای سبز شهری و ارائه خدمات رایگان به شهروندان راه‌اندازی می‌شود.

حمیدرضا ممیز در گفت‌وگو با ایمنا، با بیان این‌که سرانه فضای سبز شهری و حاشیه‌ای این شهر ۲۹ مترمربع به ازای هر نفر است، اظهار کرد: در بخش پارک‌ها با وجود ۶۵ پارک این سرانه ۱۱ مترمربع است که بر اساس شاخص‌های تعریف‌شده بسیار اندک است.

وی با اشاره به اعتبار  ۳۰ میلیارد تومانی این سازمان در بودجه سال ۹۸، عنوان کرد: این رقم در مقایسه با سال گذشته ۵۰ درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کاشان گفت: افزایش استفاده از پساب تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان برای آبیاری فضای سبز شهری با ایجاد ۲۷ کیلومتر لوله‌گذاری و صرف هزینه  ۸ میلیارد تومانی از دستاوردهای شهرداری کاشان است.

ممیز یادآور شد: مدیریت منابع آب و آبیاری فضای سبز شهری با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی کاشان، به‌ویژه در چند سال اخیر مورد توجه این سازمان بوده و آبیاری با پساب فاضلاب در اولویت قرار داشته است.

وی تآکید کرد: صرفه‌جویی سالانه ۱ میلیارد تومان در شهرداری از محل سامان‌دهی مصرف آب، تانکر حمل آب و هزینه نیروی انسانی از نتایج کاهش برداشت و مصرف سفره‌های آب زیرزمینی است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کاشان گفت: امسال عملیات کوددهی ۹۰۰ هکتار از فضای سبز شهری با هدف حفظ و نگه‌داری درختان و رشد و تقویت گیاهان با صرف اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد تومان انجام شده است.

ممیز با اشاره به شست‌وشوی ۳۵ هزار درخت پهن‌برگ و نارون موجود در بلوارها و رفیوژهای شهری، اظهار کرد: با توجه به تغییر شرایط آب و هوا، کاهش رطوبت و شیوع ریزگردها به‌ویژه در فصل تابستان، برای جلوگیری از خزان زودرس و خشک‌شدن درختان در معرض دود خودروها، شست‌و‌شوی آن‌ها در چند مرحله انجام شد.

وی با بیان این‌که رنگ‌کردن تنه درختان شیوه‌ای مفید و غیرسمی برای محافظت درختان از آسیب‌ها و آفت‌ها است، تصریح کرد: از اواخر تابستان گذشته برای محافظت درختان مقابل آفت چوب‌خوار و پیشگیری از بیماری‌های باکتریایی دو هزار اصله درخت نارون بلوارهای مطهری، مفتح و ستوده با رنگ تنه پوشیده شد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز کاشان با اشاره به جابه‌جایی موفق ۴۳۰ اصله درخت با تنه پهن و ارتفاع زیاد در جریان ساخت زیرگذر کاشان، خاطرنشان کرد: کلینیک گیاه‌پزشکی به منظور پایش و شناسایی آفات و بیماری‌های موجود در گیاهان شهر و ارائه خدمات رایگان به شهروندان تشکیل می‌شود

مطالب مرتبط
 • سعید ابریشمی‌راد شهردار کاشان در سخنرانی پیش از نماز جمعه

  در دهه فجر صورت می‌گیرد؛

  کاشان فردا – شهرداری کاشان اعلام کرد: فرایند ساخت بزرگ‌ترین مجموعه تفریحی گردشگری کاشان در دهه فجر کلنگ‌زنی و آغاز می‌شود. سعید ابریشمی‌راد ضمن اشاره به اخذ مجوز تملک بیش از ۶۰ هکتار از اراضی‌ شهری ...

 • جشنواره فرهنگی هنری زیستاک شهرداری کاشان

  معاون خدمات شهری شهرداری کاشان خبر داد؛

  کاشان فردا – معاون خدمات شهری شهرداری کاشان گفت: نخستین جشنواره آموزشی با موضوع پسماند و بازیافت در محورهای پنج‌گانه تفکیک از مبدٱ، زباله روز، شیرابه، مدیریت کاهش پسماند و حذف نایلون برگزار می‌ش...

 • پروژه زیرگذر کاشان

  مدیر پروژه زیرگذر:

  کاشان فردا – مدیر پروژه زیرگذر کاشان زمان اجرای این پروژه پس از یک دوره ده ساله مطالعات را طلایی‌ترین زمان اجرای این پروژه اعلام کرد. رضا مقیسه تصریح کرد: اگر این پروژه بنا به برخی مخالفت‌ها به تعویق می‌...

 • اعضای شورای شهر کاشان در سفر به یزد

  شهردار اسبق کاشان در نشست شورای شهر:

  کاشان فردا – نائب‌رئیس سابق شورای شهر کاشان، با اشاره به این‌که شرکت سی‌پی ـ که متصدی سامان‌دهی پارک خودروها در حاشیه برخی خیابان‌های کاشان است ـ وجهی به شهرداری نمی‌داد، اما شرکت آذرپارک با شهرداری ت...

 • حمیدرضا بخشنده‌‌فر معاون حمل‌ونقل و ترافیک کاشان

  کاشان فردا – معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کاشان، از بهره‌برداری از نخستین پل موتورسوار در شانزدهمین چلچراغ توسعه در کاشان خبر داد. حمید‌رضا بخشده‌فر با اشاره به بهره‌برداری از پل ایمن عابر و موتورس...

 • بدون دیدگاه
  پاسخی بگذارید

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.