جمعه, ۴ بهمن , ۱۳۹۸
چهارشنبه, 23 مرداد , 1398ساعت : 12:02 ب.ظکد مطلب: 11816

با سامان‌دهی سمن‌های خیریه؛

می‌توانیم شعار کاشان شهر بی‌گدا را محقق کنیم

نشستمحمدمهدی صفاری نژاد، در این مراسم نمایندگان سمن‌های کاشان به منظور ساماندهی خدماتکاشان فردا ـ شام‌گاه سه‌شنبه ۲۲ مردادماه، هتل امیرکبیر، میزبان تعدادی از سمن‌های کاشان از جمله: مجموعه نابینایان، انجمن اوتیسم، موسسه کاشانه مهر، جمعیت کویر سبز و چندین موسسه خیریه عام‌المنفعه دیگر بود.

مدیر شرکت تعاونی بانوان گل یاس کبود در این نشست در سخنانی گفت: در حال حاضر ۱۰۸ سمن در کاشان فعالیت می‌کنند که ۳۶ سمن فعالیت خیریه دارند. به دلیل پراکندگی فعالیت‌ها و هم‌پوشانی مؤسسات مختلف باهم، مجمع هم‌اندیشی سازمان‌های مردم‌نهاد کاشان تصمیم گرفت تا کلیه این سمن‌ها را در یک بانک اطلاعاتی ثبت کند.

محمدمهدی صفاری‌نژاد، تشریح کرد: «آگاپه»، نرم‌افزاری است که توسط تیمی از اساتید دانشگاه تهران، به همین منظور طراحی شده و هم‌اکنون در ۴ شهر ایران (تهران، قم، البرز و کاشان) در حال اجراست.

به گفته وی «آگاپه» پل ارتباطی میان خیریه‌ها و مددجویان است. همچنین مهرورزانی که می‌خواهند مددجوی نیازمندی را به بهترین خیریه متناسب با نیاز مددجو معرفی کنند، می‌توانند از این راهکار سریع، ساده و هوشمند استفاده کنند. با ثبت مشخصات مددجو در این سامانه، امکان تعیین بهترین خیریه در موقعیت جغرافیایی مناسب و معرفی مددجو به آن خیریه معرفی می‌شود.

صفاری‌نژاد ضمن تأکید بر این‌که کسی نباید به خیریه‌ها مراجعه کند، افزود: ما باید برای رفع نیازهای مردم به آن‌ها مراجعه کنیم تا عزت‌نفسشان حفظ شود. با راه‌اندازی شبکه مؤسسات خیریه کاشان و جمع‌آوری اطلاعات از نیازمندان سطح شهرستان و سامان‌دهی فعالیت‌های مؤسسات خیریه می‌توانیم شعار «کاشان شهر بی‌گدا» را تحقق بخشیم.

در ادامه، مجتبی صفاری‌نژاد در معرفی این نرم‌افزار گفت: با ثبت مؤسسات و فهرست خدماتشان در این سامانه، پراکندگی خدمات مشخص می‌شود. همچنین با ثبت اطلاعات مددجویان، مشخص می‌شود که مددجو از چند موسسه خدمت دریافت می‌کند و اگر یک خدمت را از چند مرکز دریافت می‌کند، در این سامانه مشخص‌شده و مدیریت می‌شود.

وی ضمن اشاره به این‌که ثبت‌نام مؤسسات و مددجویان در این سامانه، هزینه‌ها را کمتر می‌کند گفت: با استفاده از این بانک جامع، می‌توان از نیازها کم کرده و به خدمات اضافه کنیم.

صفاری‌نژاد در پایان گفت: سمن‌های کاشان می‌توانند به آدرس اینترنتی https://agapengo.com مراجعه کرده و موسسه خود را ثبت نمایند و در صورت بروز هرگونه مشکل، با پشتیبانی ارتباط برقرار کنند.

حوریه شیوا – مشکات آنلاین

مطالب مرتبط
 • خانه بسکتبال کاشان

  کاشان فردا – تیم خانه بسکتبال کاشان در دور رفت لیگ دسته ۲ بسکتبال ایران با سه پیروزی متوالی صدرنشین شد، قم با ۲ پیروزی و صنایع غذایی هراتی بهار با یک برد به ترتیب دوم و سوم شدند و ایلام بدون امتی...

 • سعید غلامیان مدیر مسئول کاشان نیوز

  کاشان فردا – حوریه شیوا /دادگاه رسیدگی به اتهامات «سعید غلامیان» مدیر مسئول پایگاه خبری کاشان نیوز و دکتر «حسن فرخیار» عضو هیئت علمی گروه عمران دانشگاه آزاد کاشان شنبه ۹ آذرماه برگزار شد. غلامیان در ...

 • رتبه کاشان فردا بر اساس الکسا

  کاشان فردا کماکان رتبه نخست کاشان است؛

  کاشان فردا – در پی قطعی حدود یک‌هفته‌ای اینترنت، پایگاه‌های خبری که سرور ایرانی نداشتند و دسترسی آن‌ها به سایت‌ها برای بروز‌آوری محدود شده بود، با افت رتبه بر اساس شاخص‌های بین‌المللی مواجه شدند....

 • حوریه شیوا

  کاشان فردا – از صبح که بیدار می‌شوید، هنوز چشم بازکرده و نکرده، و قبل از سلام و صبح به‌خیر به اعضای خانواده، تلفن همراه‌ِتان را روشن می‌کنید؛ شبکه‌های اجتماعی را چک می‌کنید. بعد همان‌طور خوابیده،...

 • داوود فیرحی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران

  عضو هیئت علمی دانشگاه تهران:

  کاشان فردا – عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان این‌که فرق اسلام جهادی با اسلام قراردادی این است که قرارداد در دل‌ها جاری می‌شود اما در اسلام جهادی، کسانی که مغلوب می‌شوند، دچار نفاق می‌شوند چون ...

 • بدون دیدگاه
  پاسخی بگذارید

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.