دوشنبه, ۲۷ آبان , ۱۳۹۸
جمعه, 25 مرداد , 1398ساعت : 3:30 ق.ظکد مطلب: 11848 تعداد بازدید :213 بازدید

سایپا؛ دانه‌خوری در کاشان، تخم‌گذاری در اصفهان

سایپا کاشانکاشان فردا – حکایت شرکت سایپای کاشان برای کاشانی‌ها؛ حکایت مرغی است که دانه‌اش را در کاشان می‌خورد؛ ولی تخمش را در سبد اصفهانی‌ها می‌گذارد.

از همان روز نخست که این شرکت در کاشان گشایش یافت، در بین مردم پیچید که به نام ما و به کام دیگران است. می‌گفتند کارگری‌هایش به کاشانی‌ها رسیده و مدیریت‌ها و سمت‌های مهندسی رده بالایش به از ما بهتران.

بیشتر بخوانیم:
+ معوقات کارمندان اتوبوس‌رانی مربوط به شهرداری قبل است

هیچ وقت هم کسی نیامد شفاف‌سازی کند که این شرکت چند مدیر می‌خواهد، چند مدیر دارد و مدیرانش اهل کجا هستند.

عده‌ای هم که در محافل و مجالس درباره بی‌سهم ماندن کاشان از مدیریت‌های این شرکت صحبت می‌کردند، حرفی نزدند و سرانجام کارگران کاشانی هم به همین کارگری و یک لقمه نان حلال بخور و نمیر رضایت دادند و برخی از مسئولان‌ِمان هم گاهی به گرفتن یکی دو تا نیرو برای دفترشان راضی شدند.

حالا پس از مدت‌ها نام شرکت سایپا، در کاشان بر سر زبان‌ها افتاده است. آن هم به خاطر جایگزین کردن یک شرکت اصفهانی به جای سازمان اتوبوس‌رانی کاشان.

مدت‌ها بود که کار جابه‌جایی کارگران این شرکت به سازمان اتوبوس‌رانی کاشان سپرده شده بود و از کنار این کار، مبلغی حدود ۴۰۰ میلیون تومان به این سازمان می‌رسید.

هرچند که این مبلغ در برابر هزینه‌های سازمان اتوبوس‌رانی ناچیز است، اما می‌توانست چاله‌چوله سرویس‌دادن‌های رایگان سازمان در مناسبت‌های ملی و مذهبی به مردم کاشان را پر کند.

شرکت سایپا باید به مردم کاشان توضیح دهد چرا همین نمک روی آش هم از کاشان دریغ شده است. باید بگوید بر اساس کدام مناقصه‌ای حمل‌و‌نقل کارگران به شرکت اصفهانی واگذار شده است. آیا در کاشان شرکت‌هایی با اتوبوس‌های مناسب وجود نداشته‌اند که آن‌ها دست به دامن اصفهانی‌ها شده‌اند؟

وقت آن است که اینبار مدیران محکم بایستند و رسانه‌های محلی هم در جنگ و دعواهای سیاسی این موضوع را گم نکنند تا مشخص شود چرا مرغی که دانه‌اش را در کاشان می‌خورد، رفته و تخمش را در سبد یک شرکت اصفهانی می‌گذارد.

محمدعلی خرمی – مشکات آنلاین

از این نویسنده:
+ از بزهکاری اخلاقی تا سیاست‌ بی‌اخلاق

مطالب مرتبط
 • محمدعلی خرمی مشکانی

  کاشان فردا – محمدعلی خرمی/ حسن روحانی در یزد میکروفون را دست می‌گیرد و «بگم‌بگم» احمدی‌نژادگونه راه می‌اندازد. عده‌ای سوت و کف می‌زنند و هورا می‌کشند و با ذوق و شوق سخنان رئیس‌جمهور را برای هم تعریف می‌کنند.ژورنالیست‌ه...

 • ناوگان اتوبوس‌رانی کاشان

  کاشان فردا – مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کاشان از تکمیل و تجهیز ۶۰ دستگاه اتوبوس شهری به سیستم تهویه خبر داد و اظهار کرد: تعداد اتوبوس‌های مجهز به این سیستم تا پایان سال جار...

 • محمدعلی خرمی مشکانی

  کاشان فردا – محمدعلی خرمی/ همین که از راه رسید گفت: «هاشمی رفسنجانی» چه ثروتی در کاشان شما به‌هم‌ زده است. با تعجب گفتم: کاشان ما؟ گفت مگر باغ پسته‌اش را ندیدی؟ نزدیک شهر شماست. رفته ته کویر را گ...

 • محمدعلی خرمی مشکانی

  کاشان فردا – محمدعلی خرمی/ با مدیریت خبر بیگانه بوده‌ایم و به دلیل بی‌سوادی، تنبلی و یا مشکلات اقتصادی رسانه‌ها، هم از مسئولیت اجتماعی‌مان فاصله گرفته‌ایم و هم از روح کار حرفه‌ای. این روزها که به لطف دوستان...

 • محمدعلی خرمی مشکانی

  به‌مناسبت هفتم مهر روز آتش‌نشان؛

  کاشان فردا – آتش‌نشانان و خانواده‌هایشان هر روز کاری را تکرار می‌کنند که حتی گفتن و یا شنیدنش هم برای ما آسان نیست. فرض کنید کار پدر، پسر یا همسرتان رویارویی با خطر و حادثه است و تاکنون دیده و شنیده‌...

 • بدون دیدگاه
  پاسخی بگذارید

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.