چهارشنبه 6 شهریور 1398کد مطلب: 12137

ابراهیم رحمانی‌منش، کارشناس اداره حفاظت محیط زیست کاشانکاشان فردا – کارشناس اداره حفاظت محیط زیست کاشان گفت:‌ افزون بر 500 هزار هکتار از زمین‌های حوزه حریم شهری کاشان آلوده به انواع نخاله‌های ساختمانی است و با سهل‌انگاری و فراموشی این میزان روز به روز افزایش خواهد یافت.

ابراهیم رحمانی‌منش در نشست این هفته شورای شهر اعلام کرد: در حال حاضر در کارگروه مدیریت پسماند شهرستان، دو سیاست ایجاد محل چاله نخاله درم برای جلوگیری افزایش نخاله در حوزه حریم شهری و پاک‌سازی محل‌های آلوده به نخاله پیگیری می‌شود چرا که این زمین‌ها در محدوده شهری است و از نظر توسعه شهری و فضای سبز اهمیت دارند.

بیشتر بخوانیم:
+ کارگاه‌های مزاحم، چالش محیط زیست آران و بیدگل

رحمانی خاطر نشان کرد: شهرک شرکت‌های صنایع و معادن کاشان تاکنون محلی برای دفع نخاله‌های صنعتی خود نداشته‌اند و در همین خصوص در نشستی در فرمانداری قرار شد این شهرک‌ها ابتدا محل دفع را مکان‌یابی کنند و سپس طبق ماده هفت مدیریت پسماند پیمان‌کاری را برای مدیریت اینکار انتخاب کنند.

وی با اشاره به لزوم برخورد جدی با متخلفین گفت: طبق ماده 16قانون پسماند، متخلفین نخست باید شناسایی و سپس به مراجع قضایی معرفی شوند و به نسبت تخلف از 200 هزار تا 22 میلیون تومان جریمه شوند. امر به قانون‌پذیرتر شدن کمک می‌کند.

 

لینک کوتاه این مطلب:
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.