سه شنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۹
دوشنبه, 11 آذر , 1398ساعت : 3:04 ق.ظکد مطلب: 14294

رئیس اداره درآمدهای عمومی شهرداری کاشان:

جریمه دیرکرد عوارض شهرداری قابل تخفیف نیست

جرایم دیرکرد عوارض شهرداری قابل تخفیف نیستکاشان فردا – رئیس اداره درآمدهای عمومی شهرداری کاشان گفت: جرایم دیرکرد عوارض شهرداری قابل تخفیف نیست.

مریم توکلی در برنامه رادیویی صبح سیلک تصریح کرد: هزینه‌های شهرداری به صورت سازمان مردم‌نهاد عمومی توسط شهروندان تأمین می‌شود و اعتبار لازم برای ارائه تمام خدمات متعدد مدیریت شهری بوسیله عوارض پرداختی آنان فراهم می‌شود.

به گفته توکلی عوارض نوسازی صرفا شامل ساختمان‌های جدیدالاحداث نمی‌شود و درآمد ناشی از آن هم صرف اقدامات توسعه‌ای و نگه‌داشت در سطح شهر مانند اجرای آسفالت، جدول‌گذاری و رنگ‌آمیزی، احداث میادین و … می‌شود و جریمه دیرکرد آن ، به صورت ۹ درصد تعرفه عوارض سال جاری محاسبه می‌شود.

وی گفت: عوارض کسب و پیشه مربوط به کسبه شریف شده و بر اساس دفترچه عوارض ۹۸ که در شورای اسلامی شهر و به تایید استانداری رسیده به روز مراجعه، محاسبه می‌شود.

توکلی، در مورد عوارض خودرویی نیز عنوان کرد: این عوارض برمبنای بند ج ماده ۴۳ قانون ارزش افزوده، یک درصد ارزش روز خودرو را شامل می‌شود و در صورت عدم پرداخت ماهیانه مشمول ۲ درصد جریمه دیرکرد می‌شود که در سال ۲۴ درصد جریمه را برای مالک خودرو به همراه می‌آورد.

وی تأکید کرد: بر اساس قانون جرایم دیرکرد پرداخت عوارض شهرداری شامل تخفیف نمی‌شود بنابراین شهروندان با پرداخت به موقع عوارض، از تبعات ناشی از این تأخیر برای خود جلوگیری کنند.

رئیس اداره درآمدهای عمومی شهرداری، با اشاره به تصور نادرست در مورد عوارض خودرویی خاطرنشان کرد: مالکان صرفا در زمان فروش خودرو نباید به دنبال پرداخت عوارض باشند بلکه به صورت سالیانه نسبت به این پرداخت اقدام کنند تا از تحمیل جرایم بالای دیرکرد مصون بمانند.

توکلی، با اشاره به روش‌های مختلف پرداخت عوارض، از تارنمای sara.kashan.ir، اپلی‌کیشن‌های پرداخت، عابر بانک، سامانه 2000 و … به عنوان برخی از این راه‌های آسان پرداخت نام برد.

مطالب مرتبط
 • بهره‌برداری از فاز نخست فیبر نوری شهرداری کاشان

  کاشان فردا – فاز نخست فیبر نوری شهرداری کاشان، در قالب ایجاد ارتباط از دیتاسنتر به ساختمان معاونت هماهنگی و برنامه‌ریزی شهرداری کاشان به صورت رسمی توسط معاون شهردار کاشان به بهره‌برداری رسید. با...

 • مجمع شهرداران آسیایی

  مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری خبر داد؛

  کاشان فردا – مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کاشان، از حضور شهرداری کاشان در نشست مجمع شهرداران آسیایی خبر داد. مهدی بذرافشان گفت: مجمع شهرداران آسیایی این نشست را به صورت برخط با حضور مدیران ا...

 • نورافشانی‌ تاریخ و سنت و فرهنگ در چلچراغ توسعه

  کاشان فردا – مدیر مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کاشان گفت: با اجرای طرح «چلچراغ توسعه» در کاشان پروژه‌های عمرانی مختلفی هر هفته کلنگ‌زنی می‌شود که احیا و مرمت بافت‌های تاریخی از آن جمله است. مهدی بذرا...

 • خیابان میرعماد کاشان

  مدیر منطقه یک شهرداری عنوان کرد؛

  کاشان فردا – مدیر منطقه یک شهرداری کاشان با بیان اینکه ایجاد فضاهای پیاده‌محور در بافت تاریخی می‌تواند حیات و سرزندگی را برای شهر به ارمغان آورد، گفت: معابر و مسیرهای گردشگری این منطقه مثل محور میر...

 • شهرداری کاشان

  کاشان فردا – معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی شهرداری کاشان با اشاره به کاهش درآمدهای شهرداری در پی همه‌گیری ویروس کرونا گفت: شرایط استثنایی مقطع پایانی سال ۹۸ و سال جدید به گونه‌ای است که بخش عمده‌ای از در...

 • بدون دیدگاه
  پاسخی بگذارید

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.