شنبه, ۲۳ آذر , ۱۳۹۸
دوشنبه, 11 آذر , 1398ساعت : 3:04 ق.ظکد مطلب: 14294

رئیس اداره درآمدهای عمومی شهرداری کاشان:

جریمه دیرکرد عوارض شهرداری قابل تخفیف نیست

جرایم دیرکرد عوارض شهرداری قابل تخفیف نیستکاشان فردا – رئیس اداره درآمدهای عمومی شهرداری کاشان گفت: جرایم دیرکرد عوارض شهرداری قابل تخفیف نیست.

مریم توکلی در برنامه رادیویی صبح سیلک تصریح کرد: هزینه‌های شهرداری به صورت سازمان مردم‌نهاد عمومی توسط شهروندان تأمین می‌شود و اعتبار لازم برای ارائه تمام خدمات متعدد مدیریت شهری بوسیله عوارض پرداختی آنان فراهم می‌شود.

به گفته توکلی عوارض نوسازی صرفا شامل ساختمان‌های جدیدالاحداث نمی‌شود و درآمد ناشی از آن هم صرف اقدامات توسعه‌ای و نگه‌داشت در سطح شهر مانند اجرای آسفالت، جدول‌گذاری و رنگ‌آمیزی، احداث میادین و … می‌شود و جریمه دیرکرد آن ، به صورت ۹ درصد تعرفه عوارض سال جاری محاسبه می‌شود.

وی گفت: عوارض کسب و پیشه مربوط به کسبه شریف شده و بر اساس دفترچه عوارض ۹۸ که در شورای اسلامی شهر و به تایید استانداری رسیده به روز مراجعه، محاسبه می‌شود.

توکلی، در مورد عوارض خودرویی نیز عنوان کرد: این عوارض برمبنای بند ج ماده ۴۳ قانون ارزش افزوده، یک درصد ارزش روز خودرو را شامل می‌شود و در صورت عدم پرداخت ماهیانه مشمول ۲ درصد جریمه دیرکرد می‌شود که در سال ۲۴ درصد جریمه را برای مالک خودرو به همراه می‌آورد.

وی تأکید کرد: بر اساس قانون جرایم دیرکرد پرداخت عوارض شهرداری شامل تخفیف نمی‌شود بنابراین شهروندان با پرداخت به موقع عوارض، از تبعات ناشی از این تأخیر برای خود جلوگیری کنند.

رئیس اداره درآمدهای عمومی شهرداری، با اشاره به تصور نادرست در مورد عوارض خودرویی خاطرنشان کرد: مالکان صرفا در زمان فروش خودرو نباید به دنبال پرداخت عوارض باشند بلکه به صورت سالیانه نسبت به این پرداخت اقدام کنند تا از تحمیل جرایم بالای دیرکرد مصون بمانند.

توکلی، با اشاره به روش‌های مختلف پرداخت عوارض، از تارنمای sara.kashan.ir، اپلی‌کیشن‌های پرداخت، عابر بانک، سامانه 2000 و … به عنوان برخی از این راه‌های آسان پرداخت نام برد.

مطالب مرتبط
 • عقد تفاهم‌نامه دوستی کاشان و تبریز

  کاشان فردا ـ در حاشیه نشست هم‌اندیشی مدیران شهری و اعضای شورای اسلامی کاشان و کلان‎شهر تبریز، تفاهم‌نامه دوستی این دو شهر به امضا رسید. مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کاشان گفت: این پیمان دوستی به ...

 • خواهرخواندگی کاشان و یزد

  کاشان فردا – مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کاشان از اعلام آمادگی  شهر «دارالعباده» یزد، برای خواهرخواندگی با شهر «دارالمومنین» کاشان خبر داد. مهدی بذرافشان، پیشینه تاریخی، فرهنگی و تمدنی، شرایط اقلیمی و...

 • ماکت میدان حضرت معصومه در کاشان در حال ساخت

  معاون فنی و عمرانی شهرداری کاشان خبر داد؛

  کاشان فردا – معاون فنی و عمرانی شهرداری کاشان از احداث میدان حضرت معصومه (س) با قطر ۱۸۰ متر در این شهرستان خبر داد. بهروز گرانمایه با بیان این‌که بودجه اختصاص یافته در سال ۹۸ برای احداث این میدان ...

 • پیوستن کاشان کارت به باشگاه مشتریان نفیس

  مدیر پروژه کاشان‌کارت عنوان کرد؛

  کاشان فردا ـ مجتبی رموزی مدیر پروژه کاشان‌کارت گفت: پس از پرداخت خرد و کاربرد در حوزه حمل‌ونقل عمومی خدمات کاشان‌کارت گسترش یافت به گونه‎ای که اکنون ۱۱۰ هزار کارت فعال مورد استفاده قرار می‎گیرد. رموزی در برنامه رادیو...

 • بازار تاریخی کاشان

  مسئول ناحیه بازار شهرداری کاشان عنوان کرد؛

  کاشان فردا – احمدرضا کاظمی مسئول ناحیه بازار شهرداری کاشان با اشاره به بازسازی ورودی‌های بازار و به‌سازی ۱۷ معبر گفت: محله درب‌باغ، تکیه امامزاده ایوب، کوچه تقی‌زاده، کوچه آیت‌الله امامت، آب‌انبار ...

 • بدون دیدگاه
  پاسخی بگذارید

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.