شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۸
یکشنبه, 15 دی , 1398ساعت : 3:43 ب.ظکد مطلب: 14765

آتش نشانی و خدمات ایمنی کاشان در مسیر توسعه

کاشان فردا _ مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشا ن گفت : در دوران مدیریتی ۲ ساله اخیر و در نتیجه تلاش های صورت گرفته در مجموعه سازمان دستاورد های مهم و تاثیرگذاری حاصل شده است.

محمد مسعود چایچی گفت : تلاش در جهت دستیابی به استاندارد های ایمنی شهری با اولویت بخشی به مباحث پیشگیری ، آموزش ، و اطلاع رسانی عمومی و بهره گیری از تکنولوژی ها و روش های روز در زمینه خدمات ایمنی از مهمترین اهداف این سازمان درطی مدت دو ساله اخیر بوده و خوشبختانه بر اثر اقدامات صورت گرفته حداقل به 24 دستاورد شاخص دست یافته ایم.

چایچی گفت : در این مدت سعی وتلاش ما براین بوده تا زیر ساختهای ایمنی شهری را به استاندارد های موضوعه نزدیک نمائیم که در این زمینه نصب شیر های هیدرانت و احداث و بهره برداری از ایستگاههای 1 و 3 و حذف ایستگاه های آتش نشانی غیر مقاوم و احداث ایستگاه شماره 6 (توسط خیر محترم ) و تملک املاک مورد نیاز جهت احداث ایستگاههای 7 و 8 و نیزتوسعه ناوگان خودرویی و تجهیزات امدادی مورد نیاز از مهمترین اقدامات صورت گرفه در این دوره بوده وارزش تجهیزات ، ادوات و امکانات تهیه شده بیش از میزان اقدام شده در دوره چهار ساله قبل بوده است .

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی با اعلام اینکه ، خوشبختانه نگاه مدیریت شهري به مقوله ایمنی نیز نگاه مثبتی است و حمایت هاي جدي شهرداري و شوراي اسلامی شهر براي تحقق برنامه ها و طرحهاي سازمان این نوید را می دهند که با تلاش بیشتر ، کیفیت خدمات ایمنی در شهر کاشان همچنان ارتقاء یافته و به استانداردها نزدیک تر شوند.

محمدمسعود چایچی گفت : سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کاشان توجه ویژه به مقوله جلب مشارکت شهروندان در زمینه بهبود وضعیت ایمنی شهردر برابر حریق و حوادث و تهیه و اجرای برنامه های آموزشی برای شهروندان داشته ودر این زمینه اقدام به تدوین و اجرای طرح ابتکاری “هرشهروند، یک آتش نشان” برای اولین بار در کشور و اجرای آموزش های ایمنی عمومی برای قریب به یکصد هزار نفر از شهروندان و تولید و پخش بیش از 200 مورد از محتواهای فرهنگی آموزشی با موضوعات مختلف ایمنی در قالب فیلم ،تیزر ، انیمیشن ، کتاب ، بروشور ، نکته و توصیه های ایمنی و … شهروندان در طی دو سال اخیر نموده است.

وي گفت : در اثر اقدامات صورت گرفته در حوزه پیشگیری و نیز ارتقاء فرهنگ ایمنی شهروندان برخی روندهای کاهشی بسیار مهم در زمینه آمار وقوع حوادث و حرائق پدیدار شده که از آن جمله می توان به کاهش 50 درصدی آتش سوزی منازل مسکونی درسال 97 ، افزایش 34 درصدی نجات یافتگان از حوادث در سال 97 ؛ کاهش 19 درصدی کل آتش سوزی ها در سال 97 ، کاهش 19 درصدی آتش سوزی ها در نوروز سال 98 ، کاهش 23 درصدی تصادفات در سه ماهه نخست سال 98 ، کاهش 5 درصدی حوادث در نیمه نخست سال 98 و کاهش 41 ثانیه ای مدت زمان رسیدن به محل حوادث در 6 ماهه اول سال 98و کاهش 73 درصدی متوفیان حوادث و حرائق در سال 98 اشاره نمود.

چایچی افزود:در جریان وقوع بحران های شهری با موضوع سیلابهای فصلی که طی سالها ی 97 و 98 در سطح منطقه کاشان رخ داد سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی اقدامات امدادی به موقع و گسترده ای را برنامه ریزی و اجرا نمود که جمع آوری صد ها هزار لیتر آب از منازل مسکونی و سطح معابر کاشان و رفع خطر از ساختمان های شهری از جمله این اقدامات محسوب می شود.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کاشان از تهیه و بکار گیری سامانه مهار 125 جهت مستند سازی ،پایش و ارزیابی حوادث وحرائق و توان عملیاتی و میزان خطر پذیری شهر در برابر حریق و حوادث خبر داد.

وي با بیان این موضوع که یکی از اقداماتی که بمنظور ارتقاء کیفی خدمات ایمنی صورت گرفته، افزایش توان و مهارت و دانش تخصصی آتش نشانان بوده گفت: علاه بر آزمونهای مستمر آمادگی جسمانی و مسابقات ورزشی عملیاتی ، سازمان در خصوص اجرای 32 دوره آموزش تخصصی و مهارتی طی این مدت اقدام نموده و آتش نشانان کاشانی در سال 97 موفق به کسب مقام سومی در مسابقات ورزشی عملیاتی آتش نشانان کشور که در شهر یزد برگزار شد، شدند، ضمناً اخذ موافقت با تأسیس دانشکده علمی کاربردی تخصصی آتش نشانی کاشان از دیگر دستاورد های دوره مدیریتی اخیر می باشد .

چایچی در بخش دیگري از سخنان خود به تشریح اقدامات صورت گرفته در حوزه پیشگیری پرداخت و گفت : طرح ایمنی بازار بزرگ و تاریخی کاشان در برابر حریق تهیه شده و پروپوزال طرح ایمنی شهر کاشان دربرابر حریق تدوین و در مرحله انتخاب انتخاب مشاور و تأمین اعتباردولتی می باشد.

وی اضافه کرد نظارت بروضعیت ایمنی کلیه اماکن شهری و ساختمانها و مستحدثات در برابر حریق و تدوین و ارسال گزارشات اماکن نا ایمن به مراجع قانونی مانند:دادستانی واداره کار
، تعاون و رفاه اجتماعی از مهمترین اقدامات صورت گرفته در حوزه پیشگیری می باشد که در این رابطه بیش از 7500 فقره بازرسی ایمنی و اقدامات مرتبط طی این مدت صورت گرفته است.

مطالب مرتبط
 • برخورد تریلر حامل مواد قابل اشتعال با عوارضی در اتوبان کاشان

  کاشان فردا – مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان، از انحراف یک دستگاه تریلر حامل سوخت و برخورد آن با جایگاه اخذ عوارض در بزرگ‌راه اصفهان، کاشان، قم خبر داد. به گزارش شه...

 • خراب‌شدن خانه‌ای در خیابان امیریه کاشان بر اثر ترکیدن شاه‌لوله آب

  کاشان فردا – سخن‌گوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت: ترکیدن لوله اصلی آب در خیابان امیریه کاشان منجر به تخریب و آب‌گرفتگی چند خانه در این منطقه شد. روح‌الله فدائی زمان اعلام این ...

 • نجات شهروند گرفتار در آتش توسط آتش‌نشانان کاشان

  کاشان فردا – مدير روابط عمومی سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري کاشان گفت: آتش‌نشانان این سازمان شهروند گرفتار آتش که حدودا ۶۰ ساله بود را از آتش نجات و تحویل عوامل اورژانس دادند. روح‌الله فدایی...

 • علائم گازگرفتگی

  مدیر روابط عمومی آتش‌نشانی کاشان اعلام کرد؛

  کاشان فردا – مدیر روابط عمومی آتش‌نشانی کاشان با بیان این‌که «مونوکسیدکربن» گازی بدون بو، از هوا سبک‌تر و سرعت انتشار بالایی دارد، هشدار داد: سرعت ترکیب مونوکسید کربن با خون انسان ۳۰۰ برابر بیشت...

 • سوختگی وبیهوشی کارگر ساختمانی براثر برق گرفتگی درکاشان

  برخورد میلگرد با برق فشار قوی؛

  کاشان فردا – مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري کاشان از برق‌گرفتگی و آسیب یک کارگر ساختمانی در این شهرستان خبر داد. روح‌الله فدایی گفت: بی‌احتیاطی کارگر ساختمانی۴۰ساله در انتقال مصالح در...

 • بدون دیدگاه
  پاسخی بگذارید

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.