شنبه, ۲۱ تیر , ۱۳۹۹
چهارشنبه, 24 اردیبهشت , 1399ساعت : 7:54 ق.ظکد مطلب: 16981

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری خبر داد؛

شهرداری کاشان در نخستین کنفرانس آنلاین مجمع شهرداران آسیایی

مجمع شهرداران آسیاییکاشان فردا – مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کاشان، از حضور شهرداری کاشان در نشست مجمع شهرداران آسیایی خبر داد.

مهدی بذرافشان گفت: مجمع شهرداران آسیایی این نشست را به صورت برخط با حضور مدیران ارتباطات (روابط عمومی)، بین‌الملل، مدیریت بحران و دیگر مدیران ذیربط از اعضای ایرانی این مجمع برگزار کرد.

بذرافشان خاطرنشان کرد: در این نشست آنلاین که با هدف آشنایی با تجارب و دستاوردهای شهرهای عضو مجمع شهرداران آسیایی در مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا و نیز هماهنگی برنامه‌های آینده این مجمع (از جمله نشست آتی هیئت اجرایی) برگزار شد، نمایندگان شهرهایی چون اصفهان، شیراز، تهران، قم، کرج، سنندج، کرمانشاه، همدان، اردبیل و رشت حضور داشتند.

وی تأکید کرد: در این نشست، حاضران به تبادل تجربیات و اقدامات انجام شده توسط شهرداری‌ها در مقابله با بیماری کرونا پرداختند.

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کاشان، تشکیل کمیته‌های تخصصی بحران، ضدعفونی معابر و تجهیز خودروهای آتش‌نشانی و آرامستان‌ها، استفاده از ظرفیت‌های سمعی بصری برای ارائه تبلیغات و اطلاع‌رسانی عمومی، توزیع بسته‌های حمایتی و جذب مشارکت‌های مردمی، توزیع بسته‌های بهداشتی در مناطق حاشیه‌ای شهر را از جمله موارد طرح شده از سوی اعضا در این نشست برشمرد.

بذرافشان، یادآور شد: ضدعفونی وگندزدایی تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها، جمع‌آوری متکدیان و معتادان و افراد آسیب‌پذیر از سطح شهر، راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی با شعارهای مختلف، تشکیل فرهنگسرای مجازی و تولید محتوا بر بستر این فرهنگسرا، ایجاد امکان گردشگری مجازی، ارتباط با شهرهای خواهرخوانده به منظور تبادل تجربیات بر مبنای دیپلماسی شهری، اجرای موسیقی در مجتمع‌های مسکونی و … از دیگر سرفصل اقداماتی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی اضافه کرد: در این نشست، دبیرکل مجمع شهرداران آسیایی با اشاره به تشکیل هفت کمیته تخصصی این مجمع از جمله کمیته حمل و نقل و ترافیک، کمیته شهرهای تاب‌آور، کمیته ارتقای زیست‌پذیری در شهرهای آسیایی، کمیته شبکه بانوان شهرهای آسیایی و کمیته اعضای شوراها در شهرهای آسیایی از برگزاری نشست هیئت اجرایی این مجمع در سال جاری خبر داد.

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کاشان با بیان اینکه کاشان از سال ۱۳۹۴ عضو سازمان جهانی مجمع شهرداران آسیایی است گفت: این سازمان در سال ۲۰۰۴ با هدف همگرایی و انتقال تجارب بین شهرها، شهرداری‌ها و دولت‌های محلی در سرتاسر آسیا به منظور دسترسی به رونق و بهبود کیفیت زندگی شهروندان و تحت نظارت شهرداری تهران تاسیس شد و تا کنون بیش از یکصد شهر آسیایی به عضویت این سازمان در آمده‌اند.

مطالب مرتبط
 • دانشگاه علوم پزشکی کاشان

  کاشان فردا – روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی کاشان اعلام کرد: ۹ بیمار جدید آلوده به ویروس کرونا طی ۲۴ گذشته در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری شدند. به نوشته این روابط عمومی؛ در ۲۴ ...

 • دکتر سید علیرضا مروجی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان

  کاشان فردا – رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی کاشان از بستری شدن ۱۷ مورد بیمار جدید آلوده به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان شهید بهشتی کاشان خبر داد. دکتر سید علیرضا مروجی اعلام کرد...

 • دانشگاه علوم پزشکی کاشان

  کاشان فردا – روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی کاشان اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری شدند. بنا بر این گزارش، طی شبانه روز گذشت...

 • تعطیلی بقاع متبرکه در کاشان

  کاشان فردا – رئیس اداره اوقاف کاشان از بسته‌شدن در صحن‌های بقاع متبرکه کاشان، به واسطه قرمزشدن وضعیت کرونایی منطقه تا اطلاع بعدی خبر داد. مسلم محمودزاده به تسنیم گفت: با توجه به شرایط حاضر، ستاد مبار...

 • دکتر سید علیرضا مروجی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان

  کاشان فردا – رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی کاشان از بستری‌شدن ۱۲ بیمار جدید آلوده به ویروس کرونا در منطقه کاشان در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. دکتر سید علیرضا مروجی اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به امر...

 • بدون دیدگاه
  پاسخی بگذارید

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.