سه‌شنبه 6 خرداد 1399کد مطلب: 17208

شهرداری کاشانکاشان فردا – مدیر مرکز آمار و فناوری اطلاعات شهرداری کاشان گفت: در آینده نزدیک نخستین نسخه نرم‌افزار کاربردی موبایلی شهرداری با عنوان کاشان من منتشر می‌شود تا شهروندان بتوانند بخشی از سرویس‌های مورد نیاز خود از شهرداری کاشان را از این طریق دریافت کنند.

به گزارش مهر، ابوالفضل رسولیان اظهار کرد: راه‎اندازی بستر ارتباطی قوی بین شهرداری و شهروندان با هدف دسترسی سریع شهروندان به خدمات با اجرای اینترنت شهری و ارائه بسته‌های ماهیانه اینترنت رایگان به شهروندان از جمله اقدامات شهرداری کاشان است که در راستای تحقق شهر هوشمند انجام شده است.

وی اعلام کرد: ضریب اعتماد شهروندان به شهرداری از طریق ایجاد سامانه‌های شفاف‌سازی و ارائه پروژه‌های شهرداری همراه با جزئیات در بستر نقشه پراکندگی پروژه‌ها در قالب سامانه دیدبان خدمت افزایش یافته است.

مدیر مرکز آمار و فناوری اطلاعات شهرداری کاشان با اشاره به اقدامات شهرداری این شهر در راه‌اندازی شهر هوشمند کاشان عنوان کرد: شهر هوشمند، شهر سنسورها (حس‌گر)ست که با استفاده از آنها به عنوان ابزارهای سنجش پارامترهای فیزیکی محیط و پردازش اطلاعات به دست آمده از این حسگرها، زمینه را برای ارتقای کیفیت زندگی شهروندان فراهم می‌سازد.

رسولیان یادآور شد: دوربینی‌های پایش تصویر یک نمونه از این سنسورها به حساب می‌آید و بر این مبنا پروژه راه‌اندازی پایش تصویری در حال حاضر توسط حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کاشان در حال پیگیری بوده و مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز مشاوره‌های فنی لازم را در این خصوص ارائه می‌دهد.

لینک کوتاه این مطلب:
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.