شنبه 17 خرداد 1399کد مطلب: 17398

در نظام آسیایی رتبه‌بندی تایمز۲۰۲۰

مجید منعم‌زاده معاون پژوهشی دانشگاه کاشانکاشان فردا – معاون پژوهشی دانشگاه کاشان از کسب رتبه دوم این دانشگاه در بین دانشگاه‌های جامع کشور در نظام آسیایی رتبه‌بندی تایمز ۲۰۲۰ خبر داد.

مجید منعم‌زاده به مهر گفت: دانشگاه کاشان در این نظام رتبه‌بندی موفق شد با کسب ۳۹ امتیاز در میان دانشگاه‌های آسیایی رتبه ۱۱۰ و در بین دانشگاه‌های جامع کشور رتبه دوم را کسب کند.

بیشتر بخوانیم:
+ دانشگاه کاشان در فهرست برترین‌های گوگل اسکالر قرارگرفت

وی با بیان اینکه این رتبه‌بندی در چهار شاخص پژوهش، آموزش، استنادها، درآمدهای صنعتی و چشم‌انداز بین‌المللی انجام شده است، ابراز داشت: در بین تمامی دانشگاه‌های ایران اعم از جامع، صنعتی و پزشکی دانشگاه کاشان در بین دانشگاه‌های ایران در رتبه هفتم قرار دارد.

معاون پژوهشی دانشگاه کاشان یا بیان اینکه همانند سال‌های گذشته کشور ژاپن با ۱۱۰ دانشگاه بیشترین تعداد دانشگاه را در این رتبه‌بندی دارد، تصریح کرد: پیش از دانشگاه کاشان شش دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت ایران، یاسوج و علوم پزشکی تهران در این نظام رتبه‌بندی وجود دارند.

وی با اشاره به اینکه در نظام آسیایی رتبه‌بندی تایمز ۲۰۲۰ تعداد ۴۸۹ دانشگاه از ۳۰ کشور آسیایی حضور داشتند، بیان داشت: از ایران ۴۰ دانشگاه در این نظام، رتبه‌بندی شد.

منعم‌زاده با بیان اینکه تعداد دانشگاه‌های ایران از ۲۹ دانشگاه در رتبه‌بندی آسیایی ۲۰۱۹ تایمز به ۴۰ دانشگاه در سال ۲۰۲۰ رسیده است، یادآور شد: در سال ۲۰۱۹ تعداد چهار دانشگاه از کشور رتبه زیر ۱۰۰ را در آسیا داشته‌اند در حالی که در سال ۲۰۲۰ این تعداد به پنج دانشگاه رسیده است.

لینک کوتاه این مطلب:
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.