یکشنبه 8 تیر 1399کد مطلب: 17798

دادستان عمومی و انقلاب کاشان:

روح‌الله دهقانی دادستان عمومی و انقلاب کاشانکاشان فردا دادستان کاشان ضمن تاکید بر حفظ ۱۰۰ درصدی خانه تاریخی مقدم گفت: اداره‌کل میراث استان اصفهان در پروژه پارکینگ چارسو کاشان دچار تناقض شده است.

روح‌الله دهقانی به تسنیم اعلام کرد: بنده حضورا به اتفاق شهردار و رئیس میراث فرهنگی شهرستان کاشان در محل حضور پیدا کردیم و ابعاد مختلف این ساخت‌و‌ساز را بررسی کردیم.

وی با بیان اینکه میراث فرهنگی شهرستان چندین مرتبه ساخت این پارکینگ را تایید کرده است، افزود: شهرداری کاشان متعهد است هرگونه خسارتی را جبران کند و تنها موردی که در این خانه مطرح است، موضوع مالکیت است که روند قانونی آن در حال پیگیری است.

دهقانی تصریح کرد: متاسفانه اداره ‌کل میراث فرهنگی استان یک مرتبه ساخت این بنار را تایید و بار دیگر رد کرده است در حالی که میراث فرهنگی باید یک ناظر را معرفی می‌کرد در حالی که تاکنون این مهم محقق نشده است.

دادستان کاشان گفت: خانه وثقی توسط شهرداری کاشان خریداری و در حال مرمت است و خانه مقدم در برخی موارد یک ریزش خاک داشته است در حالی که باید مطمئن باشیم که ضربه‌ای به میراث وارد نشده و شهرداری کاشان نیز مسئولیت تخریب احتمالی را نیز بر عهده گرفته است.

دهقانی با بیان اینکه در مورد زیرزمین خانه تاریخی مقدم بحث و بررسی وجود دارد، تصریح کرد: پرونده در حال بررسی است و در موعد مقرر رای توسط قاضی صادر و رای صادر شده نیز لازم‌الاجرا است؛ روز اول میراث فرهنگی ساخت و ساز را تایید کرده و مجوز صادر شده است و بهره‌داری از این پارکینگ نیز می‌تواند بخشی از مشکلات ترافیک آن منطقه را رفع کند.

وی با بیان اینکه نمی‌توان پروژه تاییدشده را متوقف کرد، تبیین کرد: در پروژه پارکینگ چارسو تعارض وجود دارد و اگر دغدغه دوستداران میراث فرهنگی حفظ این ابنیه تاریخی است، اطمینان می‌دهیم که این ابنیه تاریخی 100 درصد حفظ می‌شود در حالی که رهاسازی این پروژه به این شکل می‌تواند برای ابنیه تاریخی خطرآفرین باشد.

لینک کوتاه این مطلب:
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.