سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹
شنبه, 11 مرداد , 1399ساعت : 4:15 ب.ظکد مطلب: 18538

شهرک ماهیان زینتی کاشان دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد

ماهیان زینتی کاشانکاشان فردا – مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان ضمن اشاره به اختصاص ۴۵ میلیارد تومان ویژه فاز توسعه شهرک صنعتی امیرکبیر کاشان گفت: شهرک ماهیان زینتی کاشان در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

محمدجواد بگی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه در قالب ایجاد پل زیرگذر و اجازه دسترسی به آزادراه کاشان این میزان اعتبار هزینه می‌شود، افزود: برای آسفالت معابر نیز ۱۵ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده است و مقررشده تمامی زمین‌هایی که در فاز عملیاتی واگذار شدند، قابلیت استفاده از شبکه‌های آب، برق و گاز را پیدا کنند.

وی با بیان اینکه زیرسازی بلوار اصلی و شبکه برق شهرک ماهیان زینتی کاشان انجام شده است، گفت: تفاهم‌نامه خرید اعتبار با اعتباری افزون بر ۱۰ میلیارد تومان عملیاتی شد و شهرک ماهیان زینتی کاشان در دهه فجر برای جذب سرمایه‌گذاران و بهره‌برداری و خروج تولیدکنندگان ماهیان زیننی کاشان به منطقه تخصصی آماده است.

بیشتر بخوانیم:
+ شهرک ماهیان زینتی قطب گردشگری کاشان می‌شود

بگی ضمن انتقاد از عدم تامین آب شهرک صنعتی نیاسر با بیش از یک دهه گذشت زمان تصریح کرد: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته و تفاهم‌نامه‌های منعقد شده مشکل تامین آب شهرک صنعتی نیاسر کاشان رفع شد و امید است این اقدام موجب جذب سرمایه‌گذار در این شهرک صنعتی شود.

وی ضمن اشاره به ایجاد نخستین شهرک صنعتی تخصصی فرآوری از شورآبه‌های دریاچه نمک در آران و بیدگل تبیین کرد: این مهم به عنوان یک مبحث آمایشی مصوب شده و مطالعات آن در دست اقدام است و با پایان آن عملیات زیربنایی نیز انجام می‌شود؛ این شهرک صنعتی باعث جلوگیری میزان قابل توجهی خروج ارز و ورود آن به کشور می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان با بیان اینکه ایجاد ناحیه ابوزیدآباد آران و بیدگل نیز با وجود بیش از یک دهه غفلت با توجه به اخذ مصوبه کارگروه آمایش استان اصفهان در هفته دولت پیگیری می‌شود، تاکید کرد: با این اتفاق در شهرستان آران و بیدگل یک شهرک صنعتی و یک ناحیه تخصصی اضافه می‌شود.

وی با بیان اینکه اعتبار زیربنای شهرک صنعت تخصصی در آران و بیدگل ۲۰ میلیارد، و برای ابوزیدآباد نیز ۱۰ میلیارد تومان است، افزود: در مجموع در منطقه کاشان و با ترکیب ایجادشده صنعت منطقه کاشان از ۱۳ استان کشور بالاتر می‌رود.

پیشتر ظرفیت صنعتی کاشان از ۱۱ استان کشور بالاتر بود.