یکشنبه, ۶ مهر , ۱۳۹۹
پنجشنبه, 16 مرداد , 1399ساعت : 3:41 ب.ظکد مطلب: 18683

یادداشت مدیرمسئول مشکات آنلاین به مناسبت روز خبرنگار؛

تبریک‌های آزاردهنده

محمدعلی خرمی مشکانیکاشان فردا – همین دو روز قبل مدیر مسئول نشریه‌ای می‌گفت یکی از مدیران ارشد شهرستان با او تماس گرفته و او را به خاطر انتشار یک یادداشت خیلی محترمانه! تهدید کرده است.

دیروز از طرف نهادی پیام تبریک دریافت کردم که مدیرش همین چند وقت قبل، همه تلاش واحد حقوقیش را به کار بسته بود تا علیه ما شکایت تنظیم کند.

پرونده چند نفر از اهالی رسانه کاشان در دادگاه در جریان است و خبرنگارانی که باید در کوچه و خیابان به دنبال انعکاس مطالبات شهروندان باشند پشت در اتاق قاضیان نشسته‌اند.

تاسف‌انگیز آنکه برخی از این پرونده‌ها، به خاطر انتشار مصاحبه انتقادی کارشناسان در یک موضوع تخصصی و یا انتشار انتقاد شهروندان، در جریان است.

بسیاری از رسانه‌های منتقد و مستقل به جلسات رسمی دعوت نمی‌شوند.

در همین شهر مسئولی در برابر چشم همکارانش، بارها به خبرنگاران توهین کرده اما هیچ کدام لب به اعتراض نگشوده‌اند.

خواسته یا ناخواسته قلم‌ها شکسته شده و بسیاری از دهان‌ها بسته شده و خبرنگارانی عطای خبرنگاری را به لقایش بخشیده‌اند.

جایگاه و منزلت خبرنگار به ابزار دست روابط عمومی‌ها تنزل یافته و خبرنگار خوب، عملا کسی است که در هرآنچه را که روابط عمومی‌ها برایش می‌فرستند منتشر کند؛ البته محبت‌ها وقتی دوچندان می‌شود که خبر همراه با عکس آقای رئیس که پشت میز نشسته، دست‌هایش را به هم گره کرده و نگاهش به دوربین خیره شده، منتشر شود.

امروز و فردا، بسیاری از همین آقایان برای جامعه خبری پیام تبریک می‌فرستند که شماها چه‌قدر خوب و چشم بینای جامعه هستید، پیام‌های تبریکی که حقیقتا آزاردهنده هستند.

ای کاش رسم می‌شد که در روز خبرنگار به جای اینکه پیام تبریک مسئولان به خبرنگاران منتشر شود، رفتار و برخورد برخی از این مسئولان با خبرنگاران منتشر می‌شد.

آن وقت همان مدیر ارشد شهرستان که دو روز قبل با مدیرمسئول نشریه محلی کاشان تماس گرفته بود، در توجیه رفتار تهدیدآمیز خود نمی‌توانست بگوید مردم از تحلیلی که نوشته‌اید ناراحتند.

محمدعلی خرمی – مشکات آنلاین

از این نویسنده:
+ باید مواضب باشم کسی بواسطه من مبتلا نشود

مطالب مرتبط
 • محمدعلی خرمی

  کاشان فردا – محمدعلی خرمی / هفته دفاع مقدس است؛ هفته‌ای که بسیاری از روایت‌هایش برای من و بسیاری از کسانی که آن دوران را درک نکرده‌اند به افسانه شبیه است تا واقعیت. سال گذشته یکی از دوستان صادقم ...

 • رتبه تخست روابط عمومی دانشگاه کاشان

  در میان دانشگاه‌های منطقه ۶ کشور؛

  کاشان فردا – در جشنواره روابط عمومی‌های منطقه شش کشور، روابط عمومی دانشگاه کاشان رتبه نخست را به دست آورد. به گزارش دانشگاه کاشان در این جشنواره که پیش از‌ظهر سه‌شنبه  ۲۵ شهریورماه ۹۹ و با حضور علی...

 • محمدعلی خرمی

  کاشان فردا – محمدعلی خرمی /  یکی از معاونان سابق استانداری اصفهان در جمعی به دوست رسانه‌ای ما گفته بود برخی از مدیران این دولت وسط لحاف می‌خوابند تا اگر کفه قدرت به سمت اصلاح‌طلب سنگین شد، به سمت اص...

 • حوریه شیوا

  کاشان فردا – مردادماه بود و نزدیک روز خبرنگار. روزهایی که تنش‌ها در شورای شهر بین شهردار و بعضی اعضای شورا بالا گرفته بود. یکی از اعضای شورا، از مخالفان جدی تشکیل شورای هنر بود و تشکیل این شورا را موا...

 • زهرا مهدی‌پور

  کاشان فردا – چهار سال پیش بود و من هنوز حتی الفبای خبرنگاری را هم نمی‌دانستم و تازه با تحریریه مشکات آنلاین آشنا شده بودم. مراسم تشیع شهدای گمنام بود و من که اندکی حتی ذوق نوشتنی برای خبر نداشتم، با تصم...

 • بدون دیدگاه
  پاسخی بگذارید

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.