سه شنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۹
جمعه, 21 شهریور , 1399ساعت : 5:16 ب.ظکد مطلب: 19673

روزهای تعطیل در استان گلساران بیمار نشوید!

محمدعلی خرمی مشکانیکاشان فردا – محمدعلی خرمی / خواهش می‌کنم در روزهای تعطیل بیمار نشوید، والا حساب‌تان با کرام‌الکاتبین است‌! من که این را می‌گویم، خودم درد بیماری در روز تعطیل را کشیده‌ام. همین دیروز یک دفعه درد امان را برید. به کمک دوستان خودم را به پزشک رساندم.

برای تشخیص قطعی بیماری، سونوگرافی و آزمایش نوشت. برگه های دفترچه تامین اجتماعی‌ام را ورق زد و گفت: دفترچه‌ات هم تمام شد.

از دکتر پرسیدم: پنج‌شنبه بعد از ظهر کجا می‌توانم سونوگرافی بگیرم؟ گفت: تا آنجا که من اطلاع دارم یا جمال‌زاده یا دکتر ابراهیمی.
به مراکز و نمایندگی‌های تامین اجتماعی در میدان کمال‌الملک و پانزده خرداد مراجعه کردم. تعطیل بود. یعنی در روزهای تعطیل دفترچه صادر نمی‌کنند!

بلافاصله خودمان را به کلینیک دکتر جمال‌زاده رساندیم. بوی مواد شوینده همه‌جا را گرفته بود. به خانمی که دستمال در دست داشت گفتم: سونوگرافی ‌دارم. گفت: تعطیل است. از او آدرس مرکز دیگری را پرسیدم گفت: کنار تزریقات الزهراء باید باشند.

با هر پاس‌کاری ناگزیر، انگار پتکی بر تنم زده می‌شد. از کلینیک دکتر جمالزاده تا مرکز الزهراء تا درمانگاه سپاه و دوباره بیمارستان میلاد و نقوی را یکی یکی پرس‌وجو کردیم. نهایتا با یکی از دوستان پزشکم تماس گرفتم. آدرس کلنیک دکتر ابراهیمی را داد. مراکز پزشکی خیابان بهشتی را یکی یکی پرس‌و‌جو کردیم اما هیچ مرکزی باز نبود.

با بیمارستان آیت‌الله یثربی تماس گرفتیم خانمی گوشی را برداشت و گفت پزشک ندارند. به هر دری می‌زدم تا بتوانم دردم را درمان کنم.
یکی از دوستانم گفت: به آران و بیدگل برویم. بلندگوهای مساجد آران و بیدگل اذان مغرب را پخش می‌کردند که وارد بیمارستان سیدالشهداء شدیم. سراغ سونوگرافی را گرفتم، پرستار گفت: سِرُم نمی‌زنیم.

نمی‌دانم من بد گفتم یا او حواسش به آمپولی بود که داشت می‌کشید! تکرار کردم: سونوگرافی می‌خواهم. گفت: پنج‌شنبه و جمعه سونوگرافی تعطیل است!

درد که تعطیلی سرش نمی‌شود. آرامش نکنی ناآرامت می‌کند. باسرعت خودمان را به دکتر رساندیم. وضعیت را برایش گفتیم. مقداری مسکن نوشت و گفت: اگر درد ادامه داشت تنها جایی که الان سونوگرافی دارند، بیمارستان بهشتی است؛ یعنی همان بیمارستانی که ۸۸ بیمار حاد تنفسی در آن بستری هستند!

از دیروز تا به حال پشت سر هم مسکن مصرف می‌کنم. درد زبان آدمی‌زاد حالی‌اش نمی‌شود.

همین درد که فعلا از همه سراغ سونوگرافی می‌گیرد باعث شد، با دوستی در اردستان تماس بگیرم. خندید و گفت: وقتی که در مرکز استان گلساران همه جا تعطیل است می‌خواهی در شهرستان تابعه مرکز فعال وجود داشته باشد؟!

از این نویسنده:
+ پندار غلطِ یک مدیر ناتوان در تعامل با رسانه

مطالب مرتبط
 • دکتر مصطفی سروی‌زاده رئیس بیمارستان آیت‌الله یثربی کاشان

  در ۶ ماهه نخست امسال؛

  کاشان فردا – رئیس بیمارستان فوق‌تخصصی آیت‌الله یثربی گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ۱۳۵ بیمار طی ۶۷۰ جلسه در بخش براکی‌تراپی این بیمارستان مورد درمان قرار گرفتند. دکتر مصطفی سروی‌زاده با بیان این‌که ...

 • دکتر سید علیرضا مروجی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان:

  کاشان فردا – رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان از آغاز موج سوم کرونا در کاشان خبر داد و گفت: این بیماری جدی است و در هر لحظه می‌تواند به روشی دیگر به ما ضربه بزند؛ لذا هر لحظه باید آماده باشیم. دکتر سید...

 • نقد کتاب موفق باشید و حالش را ببرید

  کاشان فردا – کتاب «موفق شوید حالش را ببرید» در پنجاه‌و‌دومین نشست کتاب‌خوانی بیمارستان فوق‌تخصصی آیت‌الله یثربی معرفی و مورد نقد بررسی قرارگرفت. به گزارش روابط عمومی بیمارستان آیت‌الله یثربی، کتاب «م...

 • نقشه استان اصفهان

  رئیس شورای شهرستان نطنز:

  کاشان فردا – رئیس شورای شهرستان نطنز عنوان کرد که مخالف تشکیل استان گلساران و جدایی نطنز از اصفهان هستیم و این کار را غیرکارشناسی می‌دانیم. علیرضا عراقی در گفت‌وگو با آنا اظهار کرد: به نماینده کاشان...

 • وزارت کشور

  کاشان فردا – مدیرکل تقسیمـات کشوری وزارت کشور با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر تصویب طرح تشکیل استان جدیدی به نام گلساران یا اصفهان شمالی، گفت: وزارت کشور هیچ برنامه‌ای برای تشکیل استان جدید در...

 • بدون دیدگاه
  پاسخی بگذارید

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.