سه شنبه, ۴ آذر , ۱۳۹۹
چهارشنبه, 30 مهر , 1399ساعت : 9:59 ب.ظکد مطلب: 20942

رئیس اداره تعزیرات حکومتی کاشان:

عزم جدی و قاطع برای نظارت‌ها وجود ندارد

حکمکاشان فردا – رئیس اداره تعزیرات حکومتی کاشان گفت: نزدیک به ۵۰۰ فقره پرونده در شعبه‌های تعزیرات حکومتی این شهرستان در سال‌جاری مورد رسیدگی قرار گرفت که متهمان به پرداخت حدود ۲۱ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شدند.

به گزارش ایرنا، سعید بلانی‌زاده افزود: ۵۸ فقره پرونده از این تخلف‌ها مربوط به قاچاق کالا با ارزش بیش از ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بود و در بخش بهداشت، درمان و دارو ۷۸ فقره پرونده رسیدگی مورد رسیدگی قرار گرفت که متهمان به پرداخت بیش از ۲۰۰ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شدند.

بیشتر بخوانیم:
+ رسیدگی به ۲۹۳ پرونده در تعزیرات حکومتی کاشان

بلائی‌زاده بیان کرد: ۳۶۱ فقره پرونده نیز در بخش کالا و خدمات (اصناف) رسیدگی شد که متهمان در آن پرونده‌ها نیز به پرداخت ۵۹۰ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شدند.

وی اضافه کرد: همچنین ۸۲ فقره پرونده دارای شاکی در شعبه‌های این اداره رسیدگی شد که ۸۲ متهم افزون بر محکومیت پرداخت ۲۵۰ میلیون تومان جزای نقدی در حق دولت، به پرداخت ۶۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در حق شاکیان خصوصی محکومیت گرفتند.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی کاشانبیشترین تخلف‌های این متهمان را کم‌فروشی و گران‌فروشی برشمرد و گفت: آمار تخلف پرونده‌های تعمیر گوشی تلفن همراه و خودرو در شهرستان کاشان زیاد است.

بلائی‌زاده اظهار داشت: امسال ۱۰ فقره پرونده ایفانکردن تعهد ارزی نیز مورد رسیدگی قرار گرفت که در چهار فقره به صدور حکم برائت و در سایر موارد به جزای نقدی ختم شد.

وی افزود: میزان محکومیت ۶ فقره پرونده بیش از ۹ میلیون و ۸۴۷ هزار یورو حکم به استرداد در حق بانک شاکی بود و کارت بازرگانی افرادی که به تعهدهای خود عمل نکرده بودند نیز به مدت ۶ ماه تعلیق شد.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی کاشان ادامه داد: ۱۴ فقره پرونده مهم با ۱۸ نفر متهم هم در این مدت رسیدگی شد که بیشتر تخلف‌ها مربوط به قاچاق ماشین لباس‌شویی، اجاق گاز، کولر گازی و ماشین ظرف‌شویی بود که افزون بر جمع‌آوری کالاهای قاچاق، متهمان به پرداخت یک میلیارد تومان جزای نقدی در حق دولت محکوم شدند.

بلائی‌زاده به بازرسی ۱۶۳ واحد صنفی با اعزام ۶۷ گروه بازرسی در مشارکت با معاونت‌ بهداشتی و غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کاشان خبر داد و اظهار داشت: ۶۱ واحد در جریان این بازرسی‌ها تذکر گرفتند و ۵۷ واحد صنفی متخلف نیز شناسایی شدند.

وی افزود: برای این واحدها به علت عرضه کالای غیربهداشتی و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی ۲۵ فقره پرونده تشکیل شد و افراد به پرداخت ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان جزای نقدی محکوم شدند.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی کاشان تصریح کرد: عزم جدی و قاطع برای نظارت‌ها با تاسف وجود ندارد که بخشی از آن به ضعف امکانات و کمبود نیروی انسانی مربوط می‌شود اما مدیرانی که با کمبود امکانات و نیروی انسانی مسئولیتی را پذیرفتند، باید با همه توان پاسخگوی مردم باشند.

 

 

مطالب مرتبط
 • عباسعلی قپانی‌پور معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرمانداری کاشان

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری کاشان:

  کاشان فردا – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری کاشان با اشاره به ظرفیت و پتانسیل بالای منطقه در تولید گوشت دام و طیور گفت: تامین و توزیع مناسب نهاده‌ها برای دام‌داران و مرغ‌داران برای حفظ ...

 • مهروموم

  سودجویان کرونا در کاشان زیر تیغ قانون؛ 

  کاشان فردا – شیوع ویروس کرونا باعث نگرانی مردم کاشان درخصوص کمبود ماسک، دست‌کش، الکل و مواد ضدعفونی کننده شده است. با توجه به این نگرانی، با دستور دادستان کاشان تیم مشترک بازرسی طی دو روز گذشته از دا...

 • تعزیرات حکومتی کاشان

  کاشان فردا – رئیس اداره تعزیرات حکومتی کاشان از ر سیدگی به ۲۹۳ پرونده تخلف صنفی، قاچاق کالا و ارز، بهداشتی و دارویی در این شهرستان خبر داد. به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، سعید بلانی‌زاده در نش...

 • سعید بلائی‌زاده رئیس تعزیرات حکومتی کاشان

  نسبت به مدت مشابه در سال گذشته؛

  کاشان فردا – سعيد بلاني‌زاده رئيس تعزیرات حکومتی کاشان با اشاره به رسيدگي به 454 فقره پرونده در سه ماه نخست سال، از رشد 10 درصدي پرونده‌ها در این مدت نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته خبر داد. به گزار...

 • بدون دیدگاه
  پاسخی بگذارید

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.