چهارشنبه, ۵ آذر , ۱۳۹۹
سه شنبه, 6 آبان , 1399ساعت : 4:40 ب.ظکد مطلب: 21165

نخستین جرثقیل موبایل تلسکوپی خاورمیانه در کاشان رونمایی شد

کاشان فردا – نخستین جرثقیل ۵۵ تنی تلسکوپی خاورمیانه روز سه شنبه در آیینی با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و جمعی از مسئولان استان اصفهان در کاشان رونمایی شد.

به گزارش ایرنا، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان اندیشه‌مدار در حاشیه رونمایی از این جرثقیل به خبرنگاران گفت: برای ساخت این جرثقیل و خودروی کشنده، ۳۰ هزار قطعه در کشور بومی‌سازی و تولید شده است.

رضا ریاضی فینی به هزینه ۳۰ میلیارد تومانی بومی‌سازی طرح در ساخت جرثقیل و خودروی کشنده اشاره کرد و افزود: هر دستگاه با قیمتی بین ۳۷۰ تا ۴۰۰ هزار دلار در بازار عرضه خواهد شد.

به گفته وی، کمترین و بیشترین شعاع باربرداری بوم بین ۹ تا ۴۱ متر است و هر دستگاهی که در این طرح بومی‌سازی شده، نزدیک به ۵۰۰ هزار دلار صرفه جویی ارزی به همراه دارد.

مدیر بومی‌سازی طراحی و ساخت جرثقیل ۵۵ تنی تلسکوپی و خودروی کشنده ۱۰۰ تنی شرکت دانش‌بنیان صنعت اندیشه مدار کاشان، مدت زمان بومی‌سازی طرح را چهار سال برشمرد و اضافه کرد: این شرکت برای افزون بر ۵۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

به گزارش ایرنا، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در ادامه نیز از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان بازدید کرد.

مطالب مرتبط
  • بومی‌سازی ۹۵ درصد قطعات شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

    کاشان فردا ـ بومی‌سازی بیش از ۹۵درصد قطعات مورد نیاز شرکت فولاد امیرکبیر کاشان دو میلیون و ۳۰۰هزار دلار برای این شرکت صرفه‌جویی داشت. به گزارش صداوسیما؛ مدیرعامل ا ین شرکت گفت: با وجود تحریم و تنگناهای اقت...

  • بدون دیدگاه
    پاسخی بگذارید

    این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.