چهارشنبه 21 آبان 1399کد مطلب: 21667

عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا در واکنش به معرفی چند داروهای گیاهی برای درمان کووید۱۹:

دکتر مینو محرز عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کروناکاشان فردا دکتر مینو محرز عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: داروهای گیاهی مطرح شده برای مقابله با کرونا مورد تایید کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا نیست و اعضای این کمیته نسبت به کم و کیف این دارو ها هیچ گونه اطلاعی ندارند.

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، دکتر محرز با بیان اینکه ما هیچ خبری از این داروها نداریم که چی هست و چه تحقیقاتی روی آن انجام شده، ابراز داشت: ما نمی‌دانیم که چطور معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت به این داروها مجوز داده‌اند چرا که تمام این داروها باید در کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا باید مطرح، تایید و سپس مورد استفاده قرار گیرد.

بیشتر بخوانیم:
+ بیش از ۵۰ درصد مبتلایان به کرونا، هیچگونه علامتی ندارند

عضو کمیته ملی ستاد ملی مبارزه با کرونا تصریح کرد: در ارتباط با داروهای گیاهی مطرح‌شده برای کرونا ٰ نامه‌ای هم به وزارت بهداشت ارسال شده است.

وی با اشاره به تحقیقات انجام‌شده توسط دو شرکت آمریکایی و آلمانی برای کشف واکسن کرونا که اخیرا اخبار آن منتشر شده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه این واکسن نتایج رضایت‌بخشی در پی داشته و توانسته است ۹۰ درصد برای عدم ابتلا به کرونا موثر باشد.

دکتر محرز افزود: نحوه ساخت این واکسن و تکنولوژی بکار رفته در ساخت آن و همچنین روشی که برای ساخت آن به کار رفته است به گونه‌ای است که برای هر بیماری ویروسی دیگری که تاکنون واکسن‌ی برای آن ساخته نشده، با این روش می‌توان واکسن آن‌را ساخت.

لینک کوتاه این مطلب:
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.