یکشنبه 25 آبان 1399کد مطلب: 21770

خط تولید پودر خون در کاشان راه‌اندازی می‌شودکاشان فردا – سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه کاشان از تصویب راه‌اندازی خط تولید پودر خون از سوی کارگروه مدیریت پسماند این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا، حسین عبداله‌زاده یکشنبه ۲۵ آبان‌ماه گفت: بر این اساس شهرداری کاشان مکلف شده است که با همکاری اداره حفاظت محیط زیست نسبت به راه‌اندازی دستگاه پودر خون با ملاحظات رفع بوی بد آن اقدام کند.

بیشتر بخوانیم:
+ خط تولید پودر خون در کشتارگاه کاشان

وی بیان کرد: با توجه به افزایش قیمت نهاده‌های دامی و محدودیت‌های حوزه واردات، سرمایه‌گذاری در این حوزه مقرون به صرفه است و از سوی دیگر برای کشور نیز ارزآوری به همراه خواهد داشت.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه کاشان در ادامه به جانمایی محل پسماندهای صنعتی تا پایان آبان‌ماه اشاره کرد و افزود: آسفالت‌ریزی، جدول‌گذاری، محصورسازی و تعیین تکلیف کودهای دپوشده و برطرف کردن کاستی استخر نگه‌داری شیرابه از جمله اقدام‌هایی است که برای ساماندهی سایت بازیافت و پسماند شهرداری پیگیری می‌شود.

وی اضافه کرد: باتوجه به گزارش بازدیدهای مشترک در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل از محل دفن پسماندهای عفونی، نظارت و پیگیری دانشگاه علوم پزشکی کاشان برای بی‌خطرسازی پسماندهای بیمارستانی ضروری است.

عبداله‌زاده همچنین با اشاره به مصوبه‌های پیشین مبنی بر جمع‌آوری پسماندهای عفونی از مطب‌ها، کلینیک‌ها و مراکز مشابه، تقویت نظارت بر جمع‌آوری و بی‌خطرسازی با توجه به آلودگی شدید این دست از پسماندها را خواستار شد.

در این پروژه پسماندهای حاصل از سالن کشتار از طریق سیستم حرارت غیرمستقیم تبدیل به پودر، و سپس تبدیل به گرانول می‎شود، و  ماده نهایی حاصل این فرآیند به عنوان مواد مغذی آبزیان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روزانه نزدیک به ۲۰۰ تن زباله از سطح منطقه در سایت پسماند دپو و دفن می‌شود اما تنها مقدار کمی از آن به بازیافت می‌رسد.

شهرداری کاشان بهمن‌ماه ۹۷ وعده‌داده بود که این خط تولید به‌زودی در کاشان راه‌اندازی می‌شود.

 

لینک کوتاه این مطلب:
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.