یکشنبه 9 آذر 1399کد مطلب: 22136

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری مطرح کرد:

با ناهنجاری‌های صوتی و بصری در کاشان برخورد می‌شودکاشان فردا – مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کاشان از برخورد با افرادی که اقدام به ایجاد ناهنجاری‌های صوتی و بصری در شهر کرده و موجب مخدوش‌شدن چهره آن می‌شوند، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری کاشان، محمدرضا خالدی با بیان اینکه سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهری شهرداری کاشان متولی زیبایی بصری شهر است عنوان کرد: با توجه به دریافت دستور دادستانی با هر آنچه که این امر را مخدوش کند، توسط این سازمان برخورد خواهد شد.

بیشتر بخوانیم:
+ معرفی سرپرستان جدید در معاونت‌ها، سازمان‌ها و مناطق شهرداری کاشان

وی به نمونه‌های مختلف ایجاد این ناهنجاری‌های بصری اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از اموری که متاسفانه در شهر مرسوم شده، نصب داربست و بنرهای مرتفع برای اموات توسط بازماندگان است که سیمای شهر را نازیبا کرده و در عبور و مرور شهروندان نیز خلل ایجاد می‌کند.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تشهرداری کاشان تصریح کرد: نصب داربست غیرقانونی، نصب پلاکارد و تابلوهایی با معرفی مشاغل در حاشیه خیابان و پیاده‌روها و هر آنچه باعث زشتی و هرج و مرج در تردد شهروندان شود غیرقانونی بوده و با متخلفین برخورد خواهد شد.

خالدی، به نمونه‌های آلودگی صوتی نیز اشاره و بیان کرد: یکی از رایج‌ترین این نمونه‌ها اتفاق اعلام مراسم تشییع جنازه با صدای نامناسب در خیابان‌ها و معابر شهری است که فضای ناخوشایندی را برای عابران و ساکنین محله‌ها ایجاد می‌کند.

نصب بنر و پلاکارد‌های بلند از اموات به علاوه اعلام مراسم تشییع‌جنازه در سطح شهر، از دو سال پیش در کل منطقه کاشان و آران و بیدگل ممنوع شده و اکثر شهروندان نیز با آن همراهی کرده‌بودند. اما از یک‌سال پیش برخی از شهروندان به این قاعده بی‌توجهی کرده و در قبال عدم برخورد با آن‌ها کم‌کم رویه به روال پیشین برگشت.

اعلام فوت و مراسم تشییع‌جنازه از طریق بلندگو در سطح شهر، در بیش از ۹۰ درصد مناطق ایران رایج نیست.

لینک کوتاه این مطلب:
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

sss