چهارشنبه 12 آذر 1399کد مطلب: 22228

دانشگاه علوم پزشکی کاشانکاشان فردا – رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان، از کسب رتبه نخست این دانشگاه در رتبه‌بندی آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور (طرح راد) در بین دانشگاه‌های همطراز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، دکتر سید علیرضا مروجی گفت: در این رتبه‌بندی وضعیت دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور در پنج حیطه توسعه آموزش، حاکمیتی، مدیریت آموزش، توسعه کیفی آموزش و حرکت در راستای برنامه­‌های کلان علمی کشور مورد ارزیابی قرار گرفته‌است.

بیشتر بخوانیم:
+ دانشگاه کاشان مقام نخست را بدست آورد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار کرد: در این طرح، فعالیت‌های آموزشی دانشگاه در بازه زمانی از مهر ۹۵ تا شهریور ۹۸ مورد ارزیابی گرفت و دانشگاه در حیطه‌های فوق رتبه نخست را در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی هم‌طراز (غیر مرکز استان) به خود اختصاص داد.

وی شناسایی نقاط ضعف و تلاش منسجم و هماهنگ با ستاد وزارت و دانشگاه‌ها برای رفع موانع و مشکلات، هدایت دانشگاه‌ها به سمت اهداف کلان بخش آموزش عالی کشور و حرکت به سوی دستیابی به اهداف نقشه جامع علمی کشور و افزایش روحیه همکاری در فضایی سالم و رقابتی برای سرعت بخشیدن به بالندگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در بخش آموزش را از اهداف این رتبه‌بندی عنوان کرد.

دانشگاه علوم پزشکی کاشان ۵ دانشکده پزشکی، بهداشت، پرستاری و مامایی، دندانپزشکی، پیراپزشکی و پردیس خواهران، بیش از ۱۰ پژوهش‌کده و مرکز تحقیقات، ۶ مرکز درمانی و ۷ معاونت، و با بیش از ۳۰ سال سابقه فعالیت یکی از دانشگاه‌های معتبر پزشکی در سطح کشور است که علاوه بر موفقیت‌های درمانی و علمی، در گسترش فضای کالبدی و استفاده از ظرفیت خیرین سلامت هم بهره‌بردای مناسبی داشته است.

این دانشگاه یکی از نخستین دانشگاه‌های درگیر با ویروس کرونا در کشور بود که در سه موج کرونا با تمام ظرفیت کالبدی و کارکنان به بیماران کووید-۱۹ خدمات درمانی ارائه داد و این خدمات کماکان نیز ادامه دارد.

 

لینک کوتاه این مطلب:
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.