دوشنبه 15 دی 1399کد مطلب: 23312

تاثیر قیمت املاک در بروز تخلفات ساخت‌وساز در کاشانکاشان فردا – تاثیر افزایش قیمت املاک در بروز تخلفات ساخت و ساز در کاشان.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کاشان گفت: افزایش قیمت املاک در بروز تخلفات تراکم در ساخت‌وساز ساختمان‌ها در کاشان موثر است.

حسن نعناکار در گفت‌وگو با خبرآنلاین با اشاره به این‌که مقدار ظرفیت مجاز ساخت‌وساز در املاک کاشان همانند دیگر شهرهای ایران ۶۰ درصد است، اظهار داشت: بسیاری از مالکان به دلیل افزایش قیمت زمین بیش از این مقدار مجاز ساخت‌وساز می‌کنند که باعث افزایش تخلفات تراکم چه در سطح و چه در ارتفاع شده‌است.

بیشتر بخوانیم:
+ سنگ‌اندازی میراث فرهنگی کاشان در تصویب طرح تفصیلی

+ شهرداری‌ قدرت لازم برای جلوگیری از ساخت‌وساز غیرمجاز را ندارد

وی با بیان این‌که بیشترین تخلفات ساخت‌وساز در کاشان مربوط به تراکم در ساخت است، ابراز داشت: کاشان شهری است که تراکم جمعیتی آن کم ولی وسعت آن زیاد است و با توجه به محدودیت‌های میراثی در مرکز شهر و در بافت قدیم و همچنین باغ‌هایی که در اطراف کاشان وجود دارد، تقاضا جهت ساخت‌وساز خلاف در حاشیه شهر بیشتر شده است.

ساخت‌و‌سازهای ناایمن توسط برخی از پیمانکاران
معاون شهرسازی و معماری شهرداری کاشان یکی دیگر از مشکلات حوزه شهرسازی کاشان را ساخت‌و‌سازهای ناایمن توسط برخی از پیمانکاران متخلف دانست و خاطرنشان کرد: اکثرا هیچ استتحکام بنایی در ساخت‌وسازهای پیمانکارانی که به صورت خلاف مبادرت به ساخت‌وساز در زمین‌های خارج از محدوده و یا در حاشیه شهر می‌کنند وجود ندارد.

تاثیر قیمت املاک در بروز تخلفات ساخت‌وساز در کاشان
وی با بیان اینکه متاسفانه برخی از سوداگران و سودجویان اقدام به تقسیم اراضی زراعی می‌کنند، بیان داشت: بیشترین افرادی که در دام این سوداگران گرفتار می‌شوند، افراد کم‌بضاعت هستند که متاسفانه به دلایل مختلف اسیر سودجویی این افراد می‌شوند.

نعناکار با اشاره به اینکه نهادها و ارگان‌های مربوطه نسبت به این تخلفات باید حساسیت نشان دهند، تصریح کرد: بیشتر فعالیت‌های این سودجویان بر ساخت ساختمان‌های ناایمن و خلاف ضوابط معماری و شهرسازی و اغلب در نواحی کمتربرخوردار متمرکز شده‌اند و این افراد با شگردهای مختلف برای رسیدن به اهداف خود سواستفاده می‌کنند.

وی با اشاره به گشت‌های مستمر و بدون وقفه ستاد انضباط شهری برای مقابله با این ساخت‌وسازهای غیرقانونی افزود: در ماه‌های اخیر از حجم این تخلفات کاسته شده است اما متأسفانه برخی از این سودجویان به کار خود ادامه داده و باعث نابسامانی در حاشیه شهر می‌شوند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کاشان متذکر شد: از مردم می‌خواهیم که در قالب قانون و ضوابط شهرسازی و معماری ساخت‌وسازهای خود را انجام دهند تا علاوه بر حفظ سیما و منظر شهری مشمول تخلفات ساختمانی نشوند.

کاشان فردا را در اینستاگرام دنبال کنیم:   https://www.instagram.com/kashanefarda.ir

لینک کوتاه این مطلب:
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.