سه‌شنبه 14 اردیبهشت 1400کد مطلب: 25659

بهره‌برداری از ۲ طرح آب و فاضلاب شهری در کاشان کاشان فردا – ۲ طرح آب فاضلاب در قمصر و جوشقان قالی کاشان با سرمایه‌گذاری ۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، در آیینی با حضور نماینده نطنز قمصر و بادرود در هفته پنجم پویش «هر هفته-الف-ب-ایران» در سال ۱۴۰۰ با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو در کاشان بهره‌برداری شد.

به گزارش روابط عمومی آبفای کاشان، پکیج تصفیه‌خانه و خط انتقال فاضلاب قمصر با سرمایه‌گذاری ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون و مخزن ذخیره بتنی جوشقان‌قالی به ظرفیت یک هزار متر مکعب به همراه تاسیسات وابسته با سرمایه‌گذاری ۳ میلیارد تومان با هدف جلوگیری از آلودگی آب‌های زیرزمینی و سطحی و پایداری شبکه و تامین آب پایدار در شهرستان کاشان به بهره‌برداری رسید.

رحمت‌الله فیروزی‌پور نماینده نطنز، بادرود و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی در این آئین با ابراز خرسندی از بهره‌برداری سریع ۲ طرح آبرسانی و فاضلاب در قمصر و جوشقان قالی، اجرا و تکمیل طرح فاضلاب شهرهای نطنز، کامو و چوگان در نزدیکی شهر جوشقان قالی، مطالعه و اجرای طرح بادرود خالدآباد در خطه کویر و جوار امامزاده آقاعلی عباس (ع) و همچنین ارسال دستور تغییر تعرفه برق گرمسیری بخش امامزاده نطنز در هشت کیلومتری آران و بیدگل را از وزیر نیرو خواستار شد.

بهره‌برداری از ۲ طرح آب و فاضلاب شهری در کاشان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کاشان نیز در این آیین گفت: پکیج تصفیه ‌خانه فاضلاب قمصر با ظرفیت ۴۰۰ متر مکعب در روز و ۱۱۰۰ متر خط انتقال که تمامی آن در مسیر سنگی و دل کوه انجام شد، به بهره‌بردای رسیده است.

محمدرضا اسدی یکی از مسایل و مشکلات منطقه به‌ویژه مسکن مهر را شرایط سخت سنگلاخی زمین برای اجرای این طرح دانست و افزود: با بهره‌برداری از طرح پکیج تصفیه‌خانه فاضلاب قمصر به استانداردهای زیست‌محیطی و شرایط خوب و پایدار بهداشتی رسیدیم.

وی اظهار امیدواری کرد با ادامه طرح، مدول‌های بعدی نیز تکمیل و برای همیشه مشکل فاضلاب قمصر برطرف شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کاشان درباره طرح مخزن استوانه‌ای شکل ذخیره بتنی شهر جوشقان قالی نیز گفت: جوشقان از قبل با مشکلات آبرسانی مواجه بود که اکنون با اجرای این طرح، ضریب ذخیره آبرسانی در این شهر با تعداد ۲ هزار فقره انشعاب از ۴ دهم مترمکعب به ازای هر اشتراک به ۹ دهم مترمعکب رسیده است، تا شاهد پایداری بهتر و بیشتر در این ۲ شهر باشیم.

وزیر نیرو نیز در این مراسم با بیان اینکه طرح‌های تصفیه آب در تامین مصارف مجاز و ارتقای بهداشت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است اظهار داشت: تا پایان دولت ۱۶ تصفیه‌خانه به بهره‌برداری می‌رسد و جمع این تصفیه‌خانه‌ها طی هشت سال گذشته تا به امروز به ۸۵ مورد و تا پایان دولت به ۱۰۱ مورد می‌رسد.

اردکانیان ضمن اشاره به مشارکت بخش خصوصی در ایجاد تصفیه فاضلاب افزود: اقدامات بسیار خوبی در زمینه تاسیس تصفیه‌خانه صورت گرفته است و این طرح تا پایان دولت بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تداوم دارد.

اهالی ۱۲ شهر و ۶۶ روستا از توابع شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل از خدمات شرکت آب و فاضلاب منطقه کاشان بهره‌مند هستند.

کاشان فردا را در اینستاگرام دنبال کنیم:   https://www.instagram.com/kashanefarda.ir

لینک کوتاه این مطلب:
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.