چهارشنبه 15 اردیبهشت 1400کد مطلب: 25682

نخستین جراحی مغز جهت تعبیه کاتترهای براکی‌تراپی در مغز در کاشانکاشان فردا –  نخستین عمل جراحی مغز جهت تعبیه کاتترهای براکی‌تراپی در مغز در کاشان.

رئیس بیمارستان بهشتی کاشان، از انجام نخستین عمل جراحی موفق مغز جهت تعبیه کاتترهای براکی‌تراپی در مغز با استفاده از دستگاه نورونویگیشن با تلاش تیم پزشکی در اتاق عمل این مرکز خبر داد.

دکتر ابوالفضل شجاعی گفت: این عمل بر روی بیمار ۳۳ ساله با عود مجدد توده مغزی با همکاری گروه نروسرجری و رادیوتراپی آنکولوژی و کادر مجرب اتاق عمل بیمارستان با موفقیت انجام شد.

وی، عدم تحمیل خطرات و عوارض ناشی از عمل جراحی به بیماران، اثر بخشی مطلوب برای کنترل توده مغز و به حداقل رسیدن عوارض اشعه رادیوتراپی به دیگر بافت‌های سالم مغز را از جمله مزایای این عمل جراحی عنوان کرد.

بیشتر بخوانیم:
+ ۱۳۵ مورد بستری و درمان در بخش براکی‌تراپی بیمارستان آیت‌الله یثربی

دکتر شجاعی، از تلاش‌های تیم جراحی تشکر و تصریح کرد: اتاق عمل جنرال این مرکز واقع در طبقه اول، با داشتن ۹ اتاق جراحی فعال و تجهیزات پیشرفته و به‌روز، امکان انجام اعمال جراحی بزرگ و پیچیده در حوزه‌های جراحی‌ عمومی، زنان، ارتوپدی، توراکس، مغز و اعصاب، لاپاراسکوپی، انواع جراحی‌های معده، اسلیو، بای پس، کلیه و مجاری ادراری، ترمیمی و زیبایی، جراحی اطفال و… با حضور جراحان متبحر و مجرب و کادر بی‌هوشی و اتاق عمل، به صورت ۲۴ ساعت را برای بیماران میسر کرده است.

دکتر اسماعیل فخاریان مدیر گروه و متخصص جراحی مغز و اعصاب نیز عمل جراحی براکی‌تراپی را به مفهوم کارگزاری یا واردکردن داروی رادیواکتیو در کنار تومورها بیان و خاطرنشان کرد: بیمارانی که جراحی مغز کرده یا به هر علت از جهت عود مجدد برای آنها امکانپذیر نیست، با قراردادن کاتترهایی در مجاورت تومور و در چندین نوبت با واردکردن مواد رادیواکتیو به مغز، تومور را درمان می‌کند.

کاشان فردا را در اینستاگرام دنبال کنیم:   https://www.instagram.com/kashanefarda.ir

لینک کوتاه این مطلب:
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.