چهارشنبه, ۵ آذر , ۱۳۹۹
شنبه, 20 مهر , 1398ساعت : 10:09 ب.ظکد مطلب: 13282

به‌نام رزمندگان،‌ به کام چه کسی؟

کاشان فردا – محمدعلی خرمی/ همین که از راه رسید گفت: «هاشمی رفسنجانی» چه ثروتی در کاشان شما به‌هم‌ زده است. با تعجب گفتم: کاشان ما؟

گفت مگر باغ پسته‌اش را ندیدی؟ نزدیک شهر شماست. رفته ته کویر را گرفته که کسی نبیند، اما وقتی از اتوبان رد می‌شوی پیداست.

گفتم: کجای کاشان؟ آدرس که داد فهمیدم «شرکت کشت و صنعت آبشیرین» را می‌گوید.

راننده عبوری که او را به قم رسانده بود، مزرعه را از دور به مسافران نشان داده و گفته بود که این مزرعه پسته هاشمی رفسنجانی است.

شاید در شرایطی که هر ثروت ناشناخته‌ای را به نام هاشمی رفسنجانی معرفی می‌کردند و بازار تخریب هاشمی رفسنجانی داغ بود، این سخن برای هر شهروند عامی کاشانی هم قابل پذیرش و باورپذیر بود، اما رزمندگان و ایثارگرانی که سال‌ها قبل سهام این شرکت و شرکت‌های مشابه به نام آنان بنا شد، می‌دانستند که اوضاع از چه قرار است.

شرکت کشت و صنعت آبشیرین1

عکس آرشیوی: بازدید مدیرعامل بانک کشاورزی از شرکت کشت و صنعت آبشیرین

آن جوانان پاک و صالح پس از یک دوره جهاد در جبهه‌ها به کار و زندگی خود برگشتند و با امید این‌که آب‌باریکه‌ای برای گذران مخارج زندگی‌ یا آینده فرزندانشان فراهم شود، دعوت دوستانشان را برای خرید سهام پذیرفتند.

نمی‌دانم از آن روزها چند سال می‌گذرد و آیا کسانی که با زحمت تلاش کردند سهام بخرند به آرزویشان رسیده‌اند یا نه! و یا تاکنون سودی از این سهام دریافت کرده‌اند یا نه، اما می‌دانم که فرزندان آن سهام‌داران حالا بزرگ شده‌اند و بعید هم نیست که برخی از آن‌ها حتی از سهام خانواده‌شان هم آگاه نباشند.

راستش را بخواهید هربار که از مقابل این مزرعه رد می‌شدم، این سوال در ذهنم نقش می‌بست که مزرعه‌ای که با پول رزمندگان و به اسم آنان ساخته شد، و حرفش برای هاشمی بود در این سال‌ها به کام چه کسی بوده؟

پس از انتشار چند مطلب در فضای رسانه‌ای کاشان، امیدوارم بودیم تا این اتفاق بیفتد و مسئولان این شرکت و شرکت‌های مشابه در مصاحبه با مطبوعات یا برقراری کنفرانس خبری از فرصت استفاده کرده و هم به حرف و حدیث‌های۲۰ سالهٔ گذشته پایان دهند و هم با استفاده از رسانه‌های محلی درباره علمکرد خود و وضعیت سود و زیان تجربه‌ای که با هدف خدمت به قشر ارزشی جامعه پاگرفت، شفاف‌سازی کنند.

اما تاکنون نه تنها این اتفاق نیفتاده، بلکه گاهی از گوشه و کنار پیغام و پسغام‌هایی از طرف برخی از دوستان برای نویسندگان منتقد فرستاده می‌شود که جز تاسف هیچ واکنشی نمی‌توان در قبال آن داشت.

از این نویسنده:
+ باید اقرار کنم که ما غیرحرفه‌ای بوده‌ایم

مطالب مرتبط
 • محمدعلی خرمی

  کاشان فردا – معاونان وزیر بهداشت او را به باد انتقاد گرفتند و رفتند. (+) (+) شاید مطالب مطرح‌شده در استعفانامه آنان، به کام ما کاشانی‌ها که بعد از چند دولت، یک وزیر همشهری را در جمع سران می‌بینیم خوش نیای...

 • محمدعلی خرمی

  کاشان فردا – محمدعلی خرمی / دکتر محمد زارع هم به جمع همان حدود دویست پزشک و پرستاری پیوست که جانشان را گذاشتند تا جان هم‌وطنان را نجات دهند. از همین امروز فضای رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی از پیام‌...

 • محمدعلی خرمی

  کاشان فردا – تصویر تعدادی از جوانان «فین» که چوب به دست خیابان‌های کاشان را به سرعت طی می‌کردند تا به مراسم قالی‌شویان مشهد اردهال برسند، به سرعت بین خبرنگاران دست به دست شد و عده‌ای با تعجب، اظ...

 • محمدعلی خرمی

  کاشان فردا – محمدعلی خرمی / هفته دفاع مقدس است؛ هفته‌ای که بسیاری از روایت‌هایش برای من و بسیاری از کسانی که آن دوران را درک نکرده‌اند به افسانه شبیه است تا واقعیت. سال گذشته یکی از دوستان صادقم ...

 • محمدعلی خرمی

  کاشان فردا – محمدعلی خرمی /  یکی از معاونان سابق استانداری اصفهان در جمعی به دوست رسانه‌ای ما گفته بود برخی از مدیران این دولت وسط لحاف می‌خوابند تا اگر کفه قدرت به سمت اصلاح‌طلب سنگین شد، به سمت اص...

 • بدون دیدگاه
  پاسخی بگذارید

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.