جمعه, ۱۵ آذر , ۱۳۹۸
جمعه, 24 آبان , 1398ساعت : 6:02 ب.ظکد مطلب: 13989 تعداد بازدید :65 بازدید

مدیرمسئول کاشان نیوز از اتهام توهین و افترا تبرئه شد

سعید غلامیان مدیر مسئول کاشان نیوزکاشان فردا –  دادسرای کاشان «حسین فرخ‌یار» عضو هیئت علمی گروه معماری دانشگاه آزادکاشان و «سعید غلامیان» مدیر مسئول کاشان نیوز را از اتهام توهین و افترا تبرئه کرد.

به گزارش کاشان نیوز، با انتشار مصاحبه «حسین فرخ‌یار»، شورای اسلامی سفیدشهر از مدیر مسئول کاشان نیوز به اتهامات متعددی شکایت کرده بود که در دادسرای آران و بیدگل قرار منع پیگرد صادر شد.

اما با شکایت مجدد این شورا از سعید غلامیان و حسین فرخیار شعبه ۵ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب کاشان ضمن انجام تحقیقات نامبردگان را از اتهام توهین به افترا مبری دانست.

در ادامه این ماجرا علی‌رغم اعتراض وکیل شورای شهر سفیدشهر، آقای محمد سلمانی نصرآبادی در دادگاه جزایی کاشان قرار منع تعقیب تایید شد، اما در قسمتی دیگر از این پرونده با صدور کیفرخواست با اتهام نشر اکاذیب «از طریق رایانه»[!] پرونده به دادگاه جزایی کاشان ارسال شده و در شعبه ۱۰۵ جزایی در دست رسیدگی است.

اظهارات دکتر فرخیار که نظر یک کارشناس باسابقه در این مصاحبه بود نشر اکاذیب تلقی شده و چون این مصاحبه در یک نشریه رسمی و قانونی منتشر شده است انتشار آن انتشار اکاذیب اعلام شده است.

در قسمتی این گفت‌وگو فرخیار گفته است: «ما ساختارهای زیرزمینی و دستکند متفاوتی در کل ایران داریم اما این‌که هر فضای زیرزمینی را به نام شهر معرفی کنیم اشتباه است.

در تبلیغات سفیدشهر اعلام می‌شود دومین شهر زیرزمینی ایران، اما واقعا هیچ چیز جز چند فضای خالی، بدون مستندات تاریخی و بدون هیچ‌گونه کاوش وجود ندارد.

فضاهایی که به‌هم متصل هم نیستند و مثل نوش‌آباد در ادامه هم نیستند. نباید چیزی را به فضاهای موجود افزود و تونل برای اتصال این فضاها بزنیم تا بگوییم این یک شهر زیرزمینی تاریخی است.

این کار گم‌کردن ذهن‌ها از روند تحولات تاریخی منطقه کاشان است.

ما شک نداریم که نوش‌آباد، سابقه پیش از اسلام دارد، شک نداریم که طسمیجان برای دوره تاریخی است.

اما برای ساختارهای زیرزمینی سفیدشهر مستندی در دست نیست. نباید فضایی بسازیم که وجود ندارد و بخواهیم مسیر تاریخ کاشان را عوض کنیم.

تنها به این دلیل که این منطقه زادگاه فرد خاصی است؟ فردی که می‌خواهد شهر زادگاه خود را از بن‌بست دربیاورد، اما باید بدانیم اگر توانستیم رئیس چند اداره را عوض کنیم، با قدرت سیاسی و پول نمی‌توانیم مسیر تاریخ را هم تغییر دهیم.

چرا هزینه این کارها باید از جیب کشاورزی که به سختی در گرمای ۵۰ درجه خربزه و پنبه می‌کارند بیاید؟ مردم زحمتکش سفیدشهر به سختی مالیات و عوارض می‌دهند و آقایان این پول را برای رقابت با شهرهای دیگر هزینه کنند چون قصد دارند شهرزیزمینی بسازند!»

این سخنان وقتی اهمیت پیدا می‌کند که با گذشت یک سال از این ماجرا، کاوش در شهر ادعایی به نتیجه‌ای که شاکی مدعی آن است منتهی نشده است!

 

مطالب مرتبط
 • جابر تواضعی

  کاشان فردا – ۱. مسئله این نیست که رئیس جمهور دروغ می‌گوید نمی‌دانسته بنزین گران می‌شود، چون ما هم ما هم دروغ می‌گوییم که نمی‌دانستیم بنزین گران می‌شود. ما مدت‌ها است هر شب بدون خبر ناگوار خواب‌ِما...

 • سعید غلامیان مدیر مسئول کاشان نیوز

  کاشان فردا – این یک تجربه شخصی است و امیدوارم تجربیات دیگران خلاف آن را ثابت کند. در دهه وقف که به‌تازگی سپری کردیم، اخبار و تبلیغات زیادی را در رسانه‌های گروهی دیدیم و شنیدیم و حتی یک نفر از روا...

 • سعید غلامیان مدیر مسئول کاشان نیوز

  کاشان فردا – حوریه شیوا /دادگاه رسیدگی به اتهامات «سعید غلامیان» مدیر مسئول پایگاه خبری کاشان نیوز و دکتر «حسن فرخیار» عضو هیئت علمی گروه عمران دانشگاه آزاد کاشان شنبه ۹ آذرماه برگزار شد. غلامیان در ...

 • فرهاد ورهرام و جابر تواضعی در پاتوق پاییزه فیلم کاج

  کاشان فردا – مستندهایی که این بار از ۲۱ تا ۲۴ آبان‌ماه به همت موزه منوچهر شیبانی در «پاتوق پاییزه فیلم کاج» به نمایش درآمد، رویکرد مردم‌شناسی داشت. فرهاد ورهرام یکی از مستندسازان قدیمی این حوزه، به ...

 • کسب رتبه برتر مقاله عباسعلی اخوان ارمکی در کنگره امام علی پژوهی

  سومین کنگره علمی امام علی‌پژوهی؛

  کاشان فردا – یک پژوهش‌گر کاشانی در سومین کنگره امام علی‌پژوهش موفق به کسب رتبه برتر شد. به گزارش کاشان نیوز به نقل از سایت مرکز تحقیقات امام علی (ع) مقاله «بررسی تطبیقی فرهنگ صلح از دیدگاه حضرت ...

 • بدون دیدگاه
  پاسخی بگذارید

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.