یکشنبه, ۲۲ تیر , ۱۳۹۹
شنبه, 25 آبان , 1398ساعت : 5:10 ق.ظکد مطلب: 14003

«عزیز» جوایز جشنواره فیلم کوتاه تهران را درو کرد

سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهرانکاشان فردا – در آیینی در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزیدگان بخش مسابقه ملّی «سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران» معرفی شدند.

به گزارش ایسنا، برندگان رشته‌های مختلف بدین شرح معرفی شدند:

جایزه بهترین فیلم در بخش مسابقه سینمای ایران از میان «عزیز»، «دابُر»، «بی‌ریختی»، «امتحان» و «جونده»، تندیس جشنواره و مبلغ ۲۰ میلیون تومان به (تهیه‌کننده حقیقی) برای فیلم «عزیز» ساخته «سیدمهدی موسوی بَرزُکی» از کاشان

جایزه ویژه هیئت داوران؛ در بخش فیلم‌های داستانی، شامل تندیس جشنواره و مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال به «سعید نجاتی» برای فیلم «دابُر»

در بخش بهترین کارگردانی فیلم داستانی؛ از میان فیلم‌های «عزیز»، «دابُر»، « بی‌ریختی»، «امتحان» و «جونده» تندیس جشنواره و مبلغ ۱۲ میلیون تومان به «سیدمهدی موسوی بَرزُکی» از کاشان برای کارگردانی فیلم «عزیز»

در بخش بهترین کارگردانی فیلم تجربی؛ «برف‌های سپید سرگردان»، «به سبک زمین»، «وقتی زنی کنار گلدان پرگلی نشسته، بعد از ۱۵۴ سال خسته می‌شود» و «لذت‌های گناه‌آلود» تندیس جشنواره و مبلغ ۱۲ میلیون تومان به «پیام رضایی» از تهران برای کارگردانی فیلم «به سبک زمین» اهدا شد.

همچنین هیئت داوران در این بخش، دیپلم افتخار بهترین فیلم تجربی و مبلغ ۱۰میلیون تومان را به فیلم «وقتی زنی کنار گلدان پرگلی نشسته، بعد از ۱۵۴ سال خسته می‌شود» به کارگردانی «شهریار حنیفه» از تهران اهدا کردند.

در بخش بهترین کارگردانی فیلم مستند از میان فیلم‌های «آهسته و آرام» به کارگردانی دلاور دوستاییان، «جلیل و خلیل» به کارگردانی روح‌الله اکبری، «آنجا که باد می‌وزد» به کارگردانی مینا مشهدی تهرانی، «لِسِک» به کارگردانی محمدرضا وطن‌دوست و «گالین» به کارگردانی عزت‌الله پروازه، تندیس جشنواره و مبلغ ۱۰میلیون تومان به فیلم مستند «آنجا که باد می‌وزد» به کارگردانی مینا مشهدی مهدی از تهران

در بخش بهترین کارگردانی فیلم پویانمایی از میان «آقای گوزن»، «کلاف»، «گرسنگی»، «سیم ششم» و «فرفره»، تندیس جشنواره و مبلغ ۱۰میلیون تومان به پونمایی «کلاف» به کارگردانی «ملیحه غلام‌زاده» از تهران. همچنین هیأت داوران در این بخش دیپلم افتخار و مبلغ ۸ میلیون تومان را به انیمیشن «گرسنگی» به کارگردانی «زهرا رستم‌پور» از تهران اهدا کردند.

در بخش بهترین فیلم‌نامه؛ از میان فیلم‌های «گرسنگی»، «عزیز»، «امتحان»، «دابر» و «بی‌ریختی»، تندیس جشنواره و مبلغ ۱۰میلیون تومان به «سونیا حداد» و «فرنوش صمدی» از تهران برای فیلم «امتحان»

در بخش بهترین تحقیق و پژوهش در فیلم مستند؛ تندیس جشنواره و مبلغ ۷ میلیون تومان به فیلم «آن‌جا که باد می‌وزد» به کارگردانی «مینا مشهدی مهدی» از تهران

در بخش بهترین صدا برداری؛ از میان فیلم‌های «عزیز»، «مادر برفی»، «زوزه مرد»، «سیم ششم» و «فیلمرغ»، تندیس جشنواره و مبلغ ۷ میلیون تومان به «مصطفی بهمنی» صدابردار فیلم «عزیز»

در بخش بهترین تدوین، از میان فیلم‌های «بی‌ریختی»، «آنجا که باد می‌وزد»، «زوزه مرد»، «جونده» و «عزیز»، تندیس جشنواره و مبلغ ۷ میلیون تومان به «اسماعیل علیزاده» برای تدوین فیلم «بی‌ریختی»

در بخش بهترین فیلمبرداری؛ از میان فیلم‌های «اشغال»، «لاور»، «جونده»، «بی‌ریختی» و «دابر»، تندیس جشنواره و مبلغ ۷ میلیون تومان به «مسعود امینی‌تیرانی» برای فیلم‌برداری فیلم «جونده»

در بخش بازی‌گری؛ ضمن تقدیر از بازی‌گران پیشکسوت (گلاب آدینه، بابک کریمی، ترانه علیدوستی و …) جهت حمایت از فیلم کوتاه و تقدیر از بازی «صدف عسکری» بازیگر جوان فیلم «امتحان»، دیپلم افتخار بهترین بازی‌گر زن و مبلغ ۵ میلیون تومان به «یاسمن نصیری» برای بازی در فیلم «عزیز»

در بخش بهترین دستاورد فنی-هنری؛ دیپلم افتخار و مبلغ ۵ میلیون تومان به «مجتبی موسوی» برای انیمیشن «آقای گوزن»

در بخش بهترین موسیقی فیلم؛ دیپلم افتخار و مبلغ ۵ میلیون تومان به «هومن راد» برای ساخت موسیقی انیمیشن «کلاف»

در بخش بهترین فیلم با موضوع هویت ملی؛دیپلم افتخار و مبلغ ۵ میلیون تومان به «بهرام عظیمی» کارگردان و تهیه‌کننده انیمیشن «سیم ششم»

در بخش بهترین فیلم با موضوع انسجام ملی و سرمایه اجتماعی؛ دیپلم افتخار و مبلغ ۵ میلیون تومان به «محمدرضا وطن‌دوست» برای فیلم «لِسِک» اهدا شد.

در بخش بهترین فیلم با موضوع نشاط و امید به آینده؛ دیپلم افتخار و مبلغ ۵ میلیون تومان به «رضا جمالی» از اردبیل برای فیلم «اینجا جایی برای فرود نیست».

بیشتر بخوانیم:
+ فیلم داستانی «عزیز» بالاترین جوایز را به‌خود اختصاص داد

همچنین گروه هنر و تجربه از میان فیلم‌های «اکو»، «پنهان»، «شوفر»، «جونده»، «عزیز» و «کلاف» تندیس هنر و تجربه و مبلغ ۶ میلیون تومان جایزه نقدی را به «ملیحه غلام‌زاده» برای کارگردانی انیمیشن «کلاف» و لوح تقدیر و مبلغ ۳ میلیون تومان جایزه نقدی به «سیدمهدی موسوی‌برزکی» برای کارگردانی فیلم داستانی «عزیز» اهدا کرد.

در بخش دیگر تندیس آسیفا و جایزه نقدی ۲۰ میلیون ریالی به «سمانه شجاعی» برای کارگردانی انیمیشن «جسم خاکستری» اهدا شد. انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند نشان انجمن صنفی خود را به «روح الله اکبری» برای مستند «جلیل و خلیل» اختصاص داد. ایسفا (انجمن فیلم کوتاه تهران) هم مدال ایسفا و لوح تقدیر به همراه ۵ میلیون تومان به فیلم «به سبک زمین» ساخته «پیام رضایی» اهدا کرد. یونیسف (صندوق کودکان سازمان ملل متحد) هم تندیس این سازمان به همراه لوح تقدیر و دوربین ۵d mark ۴ را به «مریم زارعی» کارگردان فیلم «مگرالن» اختصاص داد.

همچنین در پایان ایسفا، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ ۱۰ میلیون تومان به‌عنوان جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را به فیلم «کوچه» ساخته محمدرضا مصباح اهدا کرد. سینما تیکت از فیلم بعدی این کارگردان تا مبلغ ۳۰ میلیون تومان حمایت خواهد کرد.

۳۶مین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران که از ۱۸ تا ۲۳ آبان‌ماه در پردیس سینماگالری ملت برگزار شد، ۲۴ آبان‌ماه در سالن همایش‌های برج میلاد به کار خود پایان داد.

مطالب مرتبط
 • دانشگاه علوم پزشکی کاشان

  کاشان فردا – روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی کاشان اعلام کرد: ۹ بیمار جدید آلوده به ویروس کرونا طی ۲۴ گذشته در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری شدند. به نوشته این روابط عمومی؛ در ۲۴ ...

 • دانشگاه علوم پزشکی کاشان

  کاشان فردا – روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی کاشان اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری شدند. بنا بر این گزارش، طی شبانه روز گذشت...

 • دکتر سید علیرضا مروجی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان

  کاشان فردا – رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی کاشان از بستری‌شدن ۱۲ بیمار جدید آلوده به ویروس کرونا در منطقه کاشان در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. دکتر سید علیرضا مروجی اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به امر...

 • دانشگاه علوم پزشکی کاشان

  کاشان فردا – روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی کاشان از بستری‌شدن ۱۱ بیمار جدید آلوده به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در منطقه کاشان خبر داد. بر اساس این گزارش؛ در ۲۴ ساعت منتهی به امروز سه‌شن...

 • ابوالفضل اکبری مدیرعامل شرکت ازنو

  مدیرعامل شرکت «ازنو» اعلام کرد؛

  کاشان فردا – مدیرعامل شرکت «از نو» اعلام کرد: روزانه حدود ۷۰ تن کود کمپوست با کیفیت عالی از زباله‌های خانگی در کاشان تولید می‌شود. به گزارش کاشان آنلاین؛ «ابوالفضل اکبری» ظرفیت خوراک روزانه کارخانه ...

 • بدون دیدگاه
  پاسخی بگذارید

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.