دوشنبه 25 آذر 1398کد مطلب: 14508

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام اعلام کرد؛

دانشگاه کاشانکاشان فردا – معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان گفت: هفت پژوهش‌گر این دانشگاه، براساس اعلام پایگاه‌های ESI و WOS، در جمع پژوهش‌گران یک درصد برتر جهان قرار گرفتند.

مجید منعم زاده افزود: بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، استادان: سید علیرضا اشرفی، عباس سعادتمندی و اکبر محبی اعضاء هیئت علمی گروه ریاضیات دانشگاه کاشان، مسعود صلواتی نیاسر عضو هیئت علمی گروه شیمی، علی قربان‌پور آرانی، محمد عارفی و رضا کلاهچی پژوهش‌گران دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه کاشان در جمع یک درصد نویسندگان برتر جهان در حوزه‌های پژوهشی قرار گرفتند.

بیشتر بخوانیم:
+ ۵ استاد دانشگاه کاشان در جمع یک‌درصد پژوهشگر برتر جهان

منعم‌زاده خاطرنشان کرد: در این ارزیابی که با بررسی سوابق پژوهشی محققان در بازه زمانی ۱۰ ساله و با روش‌شناسی پیشرفته شناسایی از پایگاه استنادی ESI و WOS مورد مطالعه قرار گرفته است، سه شاخص استنادات کل به مقالات نویسنده، تعداد متوسط خوداستنادی به ازای هر مقاله و متوسط درصد خوداستنادی یک نویسنده به عنوان معیارهای مهم ارزیابی مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

به گفته وی طبق گزارش معاونت پژوهش و فناوری پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، سید علیرضا اشرفی با تعداد کل ۱۹۷ مقاله و شاخص H-index معادل ۲۲، علی قربان‌پور با تعداد کل ۱۵۴مقاله و شاخص H-index معادل ۲۹ و عباس سعادتمندی با تعداد کل ۳۷ مقاله و شاخص H-index معادل ۱۷ موفق به کسب این عنوان شدند.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام این پایگاه همچنین مسعود صلواتی نیاسر در سه حوزه موضوعی شیمی، علوم مواد و مهندسی با تعداد کل ۶۱۹ مقاله و محمد عارفی با تعداد کل ۷۴ مقاله و رضا کلاهچی هم با تعداد کل ۹۱ مقاله در جمع پژوهش‌گران یک درصد برتر جهان قرار گرفتند.

لینک کوتاه این مطلب:
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.