دوشنبه 7 مرداد 1398کد مطلب: 11399

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس:

نقشه استان اصفهانکاشان فردا – رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: تازگی دولت طرح تشکیل استان گلساران را در جلسه هیئت وزیران مطرح کرده و این هفته نظر خود را طی نامه‌ای به مجلس اعلام می‌کند.

محمدجواد کولیوند به  ایمنا گفت: طرح استان گلساران (اصفهان شمالی) توسط نماینده کاشان در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مطرح شد و زمانی که طرحی در کمیسیون مطرح می‌شود، نهایتا باید وضعیت آن طرح مشخص شود.

بیشتر بخوانیم:
+ بحث‌های تشکیل استان جدید به منظور تبلیغات انتخاباتی انجام می‌شود

وی افزود: زمانی که طرح تشکیل استان گلساران (اصفهان شمالی) در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مطرح شد، ایرادات توسط کمیسیون به نماینده پیگیر طرح ابلاغ شد و بر اساس شرایطی کلیات آن در کمیسیون به تصویب رسید.

یکی از مهمترین شرایط تصویب این طرح در کمیسیون پذیرفتن بار مالی توسط دولت است زیرا طبق اصل ۷۵ قانون اساسی طرح‌های نمایندگان نباید بر هزینه‌های دولت بیافزاید که قطعا این طرح شامل اصل ۷۵ می‌شود و زمانی که در نوبت صحن علنی قرار می‌گیرد، مطرح می‌شود که آیا دولت هزینه‌های مالی این طرح را پذیرفته است؟ اگر به این صورت نباشد و دولت موافقت نکرده باشد، با اخطار اصل ۷۵ قانون اساسی در مجلس مطرح نمی‌شود. اما کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور موظف است نتیجه هر طرح را به مجلس ارائه کند و قادر به مسکوت گذاشتن یک طرح در کمیسیون نیست.

کولیوند در واکنش به ادعای نماینده کاشان و نجف‌آباد مبنی بر راضی‌بودن نماینده وزارت کشور از ارائه این طرح گفت: نماینده وزارت کشور از لحاظ قوانین تقسیمات کشوری با طرح تشکیل استان گلساران موافق است، اما دولت فقط وزرات کشور نیست و اخیرا دولت این طرح را در جلسه هیئت وزیران مطرح کرده و در این هفته طی نامه‌ای برای مجلس شورای اسلامی نظرش برای این طرح مشخص می‌شود.

لینک کوتاه این مطلب:
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

sss