جمعه 7 آذر 1399کد مطلب: 22086

با بررسی سوابق اجرایی و مستندات قانونی که در اختیار فرمانداری قرار دارد؛

علی‌اکبر مرتضایی قهرودی فرماندار شهرستان کاشانکاشان فردافرماندار کاشان گفت: برخی اعضای شورای شهر و روستا در کاشان به دلیل بیان اظهارات خلاف واقع و رعایت‌نکردن شان و جایگاه شورا باعث اعتراض و بی‌اعتمادی اذهان عمومی شده‌اند.

به گزارش ایلنا، علی‌اکبر مرتضایی در حاشیه وبینار هم‌اندیشی برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ که با حضور مسئولان استانداری و فرمانداران استان اصفهان برگزار شد اظهار داشت: میزان مشارکت مردمی و تامین سلامت انتخابات شهرستان کاشان با همکاری تمامی مسئولین در ادوار گذشته بسیار چشمگیر بوده و از این منظر کاشان جز شهرهای شاخص استان و حتی کشور است.

او خاطرنشان کرد: شناخت قوانین انتخابات، اجرای دقیق و سعه صدر مجریان انتخاباتی در کاشان، سبب شده این شهرستان در ارزیابی‌های صورت گرفته توسط مسئولان استانی رتبه نخست برگزاری انتخابات سالم و پویا را کسب کند.

فرماندار کاشان با اشاره به این‌که وجود تحریم‌ها و شرایط نامساعد اقتصادی نارضایتی مردم را به دنبال داشته است یادآور شد: گروهی هستند اقتصاد کشور را دستاویزی برای تخریب وتضعیف دولت قرار داده‌اند و ضروری است مدیران اجرایی برای فراهم‌کردن حضور حداکثری رفع نیازهای مردم را در اولویت قرار دهند.

مرتضایی برگزاری انتخابات سالم و پرشور همراه با مشارکت حداکثری را مستلزم فعالیت تمامی احزاب سیاسی شهرستان دانست و تصریح کرد: با این وجود تبلیغات قبل از انتخابات و فضای شوراها نباید محل دعواهای سیاسی، تسویه‌حساب‌های شخصی و جناحی باشد.

نماینده عالی دولت در کاشان تاکید کرد: بر اساس پایش،ن ظارت و پیگیری عملکرد شوراهای شهر و روستا در فرمانداری انجام می‌شود و پرونده تخلف برخی از اعضا جهت بررسی و صدور رای به هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اعضای شورای اسلامی شهر و روستا ارسال شده است.

مرتضایی با اشاره به اینکه اقدامات و اظهارات برخی از اعضای شورا سبب بی‌اعتمادی اذهان عمومی و همچنین بروز مشکلات عدیده‌ایی برای فرمانداری کاشان شده است تاکید کرد: بدون شک بررسی سوابق اجرایی و مستندات قانونی که در اختیار فرمانداری قرار دارد شانس حضور بسیاری از اعضای فعلی جهت ورود مجدد به شوراها را کم خواهد کرد.

لینک کوتاه این مطلب:
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.